تشکیل کمیته ویژه برای بررسی تراکنش‌های مشکوک بانکی

کد خبر: 763048

سازمان مالیاتی ضمن تشکیل کمیته ویژه رسیدگی به تراکنشهای مشکوک، در ادارات کل مالیاتی، از استعلام تراکنشهای بانکی بیش از ۵ میلیارد تومان خبر داد.

تشکیل کمیته ویژه برای بررسی تراکنش‌های مشکوک بانکی
خبرگزاری تسنیم: سازمان مالیاتی ضمن تشکیل کمیته ویژه رسیدگی به تراکنشهای مشکوک، در ادارات کل مالیاتی، از استعلام تراکنشهای بانکی بیش از ۵ میلیارد تومان خبر داد.
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور دستورالعمل تکمیلی نحوه رسیدگی به تراکنش‌های بانکی مشکوک برای عملکرد سال‌های ۹۱ تا ۹۴ را ابلاغ کرد. در بخشی از این ابلاغیه در راستای رسیدگی بهتر و سریع‌تر به اطلاعات واصله و تعامل بیشتر با مودیان آمده است، با اتخاذ ملاک از حد آستانه تعیین شده برای دریافت اطلاعات انواع حساب‌های بانکی اشخاص حقیقی موضوع ماده (۸) آیین نامه تبصره (۵) ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم چنانچه جمع گردش بدهکار یا بستانکار مجموع حساب‌های بانکی اشخاص حقیقی در طی یکسال بیشتر از ۵۰ میلیارد ریال باشد، دفتر بازرسی ویژه مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی موظف به استعلام، دریافت و ارسال اطلاعات تراکنش‌های بانکی مشکوک واصله به ادارات کل امور مالیاتی ذیربط خواه بود. در غیر اینصورت با توجه به تعیین حد نصاب مذکور حسابرسی مالیاتی در خصوص این تراکنش‌ها فاقد موضوعیت است. در بند ۲ این ابلاغیه بر تشکیل کمیته ویژه در هر یک از ادارات کل امور مالیاتی برای رسیدگی به تراکنش‌های مشکوک تاکید شده است. این کمیته با حضور اعضایی مانند مدیر کل اداره مالیاتی، معاون مالیاتی اداره کل، رییس امور مالیاتی حسابرسی ویژه، دادیار دادستانی مقیم اداره کل و مسئول حراست اداره کل تشکیل می‌گردد.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت