واکنش توئیتر نشینان به افزایش قیمت تخم‌مرغ +عکس

کد خبر: 763117

شاهد افزایش ناگهانی قیمت تخم مرغ در بازار هستیم که این موضوع از دید کاربران شبکه‌های اجتماعی پنهان نماند.

خبرگزاری دانشجو : بعد از جنجال‌هایی که بودجه ۹۷ به راه انداخت و افزایش قیمت‌هایی که با چراغ سبز دولت صورت گرفت؛ امروز شاهد افزایش ناگهانی قیمت تخم مرغ در بازار بودیم که این افزایش قیمت از دید کاربران شبکه‌های اجتماعی پنهان نماند. در هفته‌های گذشته این چندمین باری است که تخم مرغ افزایش قیمت را تجربه می‌کند؛ هر شانه تخم مرغ در ابتدا از ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان مصوب در میادین میوه و تره‌بار به ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و بعد از چند هفته بعد به رقم ۱۵ هزارتومان رسید. بعد از گذشت تنها یک هفته دوباره قیمت این کالا افزایش پیدا کرد و هر شانه آن به ۱۶ هزار تومان در میادین رسید. در ادامه این ماجرای گرانی تخم مرغ، طی دو سه روز گذشته، قیمت هر شانه تخم‌مرغ در خرده‌فروشی‌ها از ۱۶ هزار تومان هفته گذشته به ۱۸ هزار تومان و تا ۲۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد. کاربران توییتر، اما با هشتگ #تخم_طلا به واکنش گسترده به گرانی ناگهانی تخم‌مرغ پرداختند. سعید نیازی با کنایه طنز به مساله فلسفی قدیمی نوشت: بااین قیمت تخم مرغ حالا دیگه با قاطعیت میتونیم بگیم اول تخم مرغ بوده بعد مرغ. واکنش توئیتر نشینان به افزایش قیمت تخم‌مرغ میثم مهاجر هم ضرب‌المثلی را سوژه خودش قرار داد و گفت: با شرایط موجود ضرب المثل‌های کشورمون هم از بیخ عوض میشه دیگه باید گفت: شتر مرغ دزد تخم مرغ دزد میشه.
واکنش توئیتر نشینان به افزایش قیمت تخم‌مرغ حسین اسدی، اما از تمایل خودش برای معامله تخم‌مرغ‌هایش با اموال گرانب‌ها نوشت و گفت: معاوضه تخم مرغ با مسکن دواحد تجاری دو واحد مسکونی دو خوابه اب وبرق جدا روبروی خانه روحانی اینا!
واکنش توئیتر نشینان به افزایش قیمت تخم‌مرغ آنفولانزای مرغی یا صندوق بیمه، مساله کدام است؟ ناصر نبی‌پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران این موضوع را متأثر از افزایش قیمت ذرت و کنجاله سویا دانسته و گفته بود که به خاطر آشفتگی در بازار نهاده‌های دامی قیمت تخم مرغ هم افزایش پیدا کرده است. وی گریزی هم به بیماری‌های طیور زده و در جایی دیگر گفته بود: به خاطر معدوم شدن بیش از ۱۳ میلیون مرغ تخم گذار در اثر آنفولانزای مرغی این آشفتگی در بازار تخم مرغ به وجود آمده است. نبی پور در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه بخشی از غرامت سال گذشته مرغداران پرداخت نشده است، تصریح کرد: سازمان دامپزشکی و صندوق بیمه به سبب کمبود منابع مالی نتواسته بخشی از غرامت تولیدکنندگان را پرداخت کند و اخیرا اعلام کرده که مرغداران به جای غرامت خود، اوراق خزانه دریافت کنند در حالیکه اوراق دردی از آن‌ها را دوا نمی‌کند. با این جود اوراق خزانه درد مرغ‌ها را هم دوا نکرده است، این اوراق جند ماهی است که به عنوان یک مسکن در بازار اقتصادی کشور در حال ارائه به طلبکاران از دولت است. به نظر می‌رسد تولید کنندگان این محصول سعی دارند، ضرر و زیان ناشی از معدم شدن مرغ‌های خود را از طرف مصرف کننده تامین کنند. این در حالی است که یکی از وظایف اصلی دولت کنترل بازار قیمت‌ها بوده و در چنین شرایطی با مدیریت بازار مانع از افزایش خودسرانه این کالا می‌شد. در این میان، اما محمد موحد از کاربران توییتر، به گفت‌ووگوی لورفته حسن روحانی و اتحادیه صنف تخم‌مرغ‌فروشان اشاره کرد و گفت: آقا این #تخم_مرغ را دیگه بذارین برای مردم بمونه. تخم مرغ را از مردم نگیرید. (گفتگوی لو رفته حسن روحانی با اتحادیه صنف مرغ و تخم مرغ فروشان)
واکنش توئیتر نشینان به افزایش قیمت تخم‌مرغ حسین لواسانی نیز به مشهورترین شعار حسن روحانی در ایام انتخابات مبنی بر ایجاد رونق اقتصادی و درآمد سرشار برای مردم که از یارانه بی‌نیاز شوند اشاره کرد و نوشت: آنـچنآن رونق اقتـصادی ایجاد بکنیم، که مـردم پول خریدن همین #تخم_مرغ رو هم نداشته باشن! واکنش توئیتر نشینان به افزایش قیمت تخم‌مرغ همیشه پای دلار در میان است! عده‌ای از کاربران این افزایش قیمت را متأثر از افزایش نرخ ارز دانسته بودند و این اتفاق را ناشی از عدم مدیریت دولت در کنترل قیمت ارز عنوان کردند. از آنجایی که نهاده‌های دامی غالباً وارداتی بوده و واردکنندگان آن‌ها در قبال واردات این کالا، دلار پرداخت می‌کنند، تغییرات نرخ ارز بر قیمت تمام شده نهاده‌های دامی تاثیر می‌گذارد. طی ماه‌های گذشته عدم نظارت بانک مرکزی و کاهش نرخ سود‌های بانکی منجر به گرایش مردم به خرید ارز شد که در نهایت قیمت دلار با افزایش نسبی همراه شد؛ این افزایش قیمت نه تنها بر روی تخم مرغ بلکه بر روی قیمت سایر کالا‌های ضروری هم تاثیر مستقیمی گذاشته است. اگرچه در سال‌های گذشته واردات تخم مرغ صورت نگرفته است، اما وابستگی مرغداری‌های به نهاده‌های وارداتی به شکلی است که تکانه‌ها در واردات این کالا به شدت بازار را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در شرایطی که تخم مرغ یکی از کالا‌های ضروری در سبد غذایی خانواده هاست، افزایش قیمت آن می‌تواند هزینه‌های جدیدی را به مصرف کنندگان تحمیل کرده و منجر به افزایش نارضایتی‌ها از عملکرد دولت دوازدهم شود. اما یکی دیگر از کاربران فضای مجازی، با ذکر خاطره انتخاباتی‌اش گفت: سوپری محل تو انتخابات بدجور از روحانی دفاع می‌کرد و معتقد بود اگه روحانی بیاد حداقل جنسی گرون نمیشه شیطونه میگم پاشم برم تو چشمش نگاه کنم و یه شونه تخم مرغ ازش بخرم! واکنش توئیتر نشینان به افزایش قیمت تخم‌مرغ ساسان سروش نیز از تاریخچه کیمیاگری و تبدیل عناصر به طلا نوشت و گفت: سال‌ها زکریای رازی تلاش کرد تا از مس طلا درست کند. اما #کلید این معما در دست زکریای روحانی بود و این مهم در قرن ۲۱ رخ داد. وی موفق شد از تخم مرغ، طلا بسازد. این دستاورد تاریخی بر شما مبارک باد (اشک شوق میریزد)
واکنش توئیتر نشینان به افزایش قیمت تخم‌مرغ احمد جانجان، اما به سخن عجیب هفته گذشته محمد نوبخت در مورد تکدر روحانی از گرانی دلار پرداخت و نوشت: بیاین یه کم بیشتر به خودمون فشار بیاریم بلکه اوقاتِ جناب رئیس جمهور از قیمت #تخم_مرغ ۷۰۰ تومنی مکدر نشه! واکنش توئیتر نشینان به افزایش قیمت تخم‌مرغ
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت