بورس با دستور رونق نمی‌گیرد

کد خبر: 779234

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بازار سهام با دستور رونق نمی گیرد،گفت: تقویت بازار سرمایه یکی از راهکارهای موثر برای جلوگیری از رونق بازار سوداگری محسوب می شود.

خانه ملت: محمد حسن نژاد در خصوص عملکرد بازار سرمایه کشور در مدت اخیر گفت: بازار بورس رابطه مثبتی با نوسانات بازار ارز دارد و بدیهی است که تقویت بازار سرمایه یکی از راهکار‌های موثر برای جلوگیری از رونق بازار سوداگری محسوب می‌شود. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: قیمت خیلی از کالا‌های تولید شده در شرکت‌های داخلی با توجه به نرخ دلار تعیین می‌شود بطور مثال قیمت محصولات فولادی و پتروشیمی براساس نرخ جهانی مشخص می‌شود.
بازار سرمایه ۴۱۴ واحد افت کرد اینجا بخوانید
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس، ادامه داد: کاهش نرخ سود بانکی و گمانه زنی‌هایی که در خصوص اخذ مالیات از سود سپرده‌های بانکی مطرح است، نیز در رشد شاخص بازار بورس در ماه‌های اخیر تاثیر گذار بوده است. حسن نژاد افزود: باید توجه داشت بازار سهام با دستور رونق نمی‌گیرد، بازار بورس دماسنج اقتصاد کشور محسوب می‌شود و نوسانات این بازار با تحولات اقتصاد کشور ارتباط دارد. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تقویت بازار بورس در گروی رونق اقتصاد کشور و ارتقای شفافیت مالی در بازار‌ها است، یادآور شد:ارتقای شفافیت صورت‌های مالی و استفاده بهینه از ابزار‌های مالی باعث کاهش ریسک اقتصادی و سوق بخشی از نقدینگی به بازار سرمایه می‌شود.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

تازه های سایت

دیگر رسانه ها