۵ شهر گران دنیا برای زندگی

کد خبر: 837481

زندگی در خارج از کشور می‌تواند تجربه‌ای لذت بخش باشد، اما باید خود را آماده هزینه‌های سنگینی کنید؛ به ویژه اگر این شهر‌ها در شرق آسیا باشند.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از سی ان بی سی، موسسه " مشاوران مرکر" در تحقیقات خود دریافته اند شهر‌های آسیایی پرهزینه‌ترین مقاصد برای شاغلان خارجی به شمار می‌روند. در تحقیقات برآرود هزینه زندگی سال ۲۰۱۸، از ۵ شهر گران برای زندگی اتباع خارجی، چهار شهر در شرق آسیا قرار دارند و تنها نام یک شهر اروپایی به چشم می‌خورد.

در این رتبه بندی مهم‌ترین مقاصد زندگی و کار اتباع خارجی بر اساس ۲۰۰ شاخص نظیر هزینه حمل و نقل، لباس، غذا، تفریحات و... رده بندی شده اند. هزینه‌های زندگی در نیویورک به عنوان معیار و مخارج زندگی به دلار آمریکا تبدیل شده اند. بر همین اساس ۵ شهر گران برای زندگی اتباع خارجی عبارت اند از:

۱-هنگ کنگ: هنگ کنگ با پشت سر گذاشتن شهر لواندا- پایتخت آنگولا- که سال پیش گران‌ترین شهر دنیا برای اتباع خارجی بود (بر حسب میزان درآمد و هزینه) به گران‌ترین شهر تبدیل شده است و این شهر به رده ششم رفته است.

۲- توکیو: پایتخت ژاپن تنها شهر ژاپنی فهرست بوده است که در رده بندی سقوط نکرده است و با وجود تضعیف ین در برابر دلار، یک رتبه نسبت به سال گذشته صعود کرده است.

۳- زوریخ: شهر زوریخ سوئیس که یکی از قطب‌های مالی اروپایی محسوب می‌شود، تنها شهر غیر آسیایی حاضر در جمع پنج شهر گران رده بندی امسال است. هزینه مواد غذایی در این شهر بسیار سرسام آور است به گونه‌ای که برای خرید یک همبرگر، باید دو برابر بیشتر از شهر لندن هزینه کنید.

۴- سنگاپور: این شهر که همواره در زمره پیشرو‌ترین شهر‌های آسیایی بوده است همواره در جمع گران‌ترین شهر‌های جهان جا خوش کرده است. هزینه خرید لباس و بنزین در این شهر بالا است.

۵- سئول: پایتخت کره جنوبی یکی دیگر از شهر‌های گران دنیاست که مجبورید برای نوشیدن یک فنجان قهوه معمولی در آن ۱۰ دلار بپردازید.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت