دولت دستمزد کارگران را اصلاح کند

کد خبر: 844971

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: ما توقع برگزاری جلسه شورای عالی کار با موضوع بررسی مجدد دستمزد را داریم و این پیشنهاد را مطرح کرده ایم و منتظر پاسخ هستیم.

خبرگزاری تسنیم: فرامرز توفیقی، نماینده کارگران در شورای عالی کار ، با اشاره به پیشنهاد کارگران برای ترمیم دستمزد و تأثیر تورم بر سبد معیشت کارگران گفت: ما توقع برگزاری جلسه شورای عالی کار با موضوع بررسی مجدد دستمزد را داریم و این پیشنهاد را مطرح کرده ایم و منتظر پاسخ هستیم.

وی با بیان اینکه تغییر قیمت‌ها لحظه‌ای شده است افزود: خود تحریمی و به روایتی سوداگری سوداگران بیشتر از تحریم اذیتمان می‌کند. سوداگران قبل از اعمال تحریم ترامپ به دنبال سواستفاده هستند. سوداگران اجازه دهند طبقه حقوق بگیر تا حدی بتوانند خودشان را روی پا نگه دارند.

توفیقی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بار‌ها تأکید بر نظارت قوه‌های مختلف بر شرایط اقتصادی کشور کرده اند اظهار داشت:دولت نظارتی بر متخلفین ندارد. اعلام می‌شود که دو نفر حدود ۵۹ هزار سکه خریداری کردند، چرا دولت به این دونفر سکه فروخت؟

نماینده کارگران در شورای عالی کار افزود: خرید و فروش دلار با قیمت توافقی در صرافی‌ها مجاز شد که این مسئله بسیار تعجب برانگیز بود. مگر می‌شود که دولت خودش کاسب خرید دلار و ارز شود؟ افزایش نرخ سود بانکی در دستور کار قرار گرفت این موضوع به نوعی رباخواری است. قدرت کنترل بازار از دست ما در رفته است. افزایش نرخ سود بانکی بلا‌هایی سر صنعت آورده است.

این فعال کارگری اظهار داشت: افزایش دستمزد نه تنها خودش را نشان نداد، بلکه افزایش تورم اثربسیار بدی روی دستمزد گذاشت. زمانی که هزینه ایاب و ذهاب و تعمیرات، مسکن، خوراک حدود ۳۰ درصد افزایش می‌یابد دستمزد کارگران کفاف زندگی را نمی‌دهد. دولت که تصمیم بر فروش دلار به نرخ توافقی دارد چرا فکری به حال دستمزد کارگران نمی‌کند که کفاف زندگی را نمی‌دهد. زمانی که دستمزد را در سال ۹۶ تعیین کردیم دلار ۳ هزار و ۶۰۰ تومان بود، اما در حال حاضر دلار این قیمت نیست. در شرایطی که دولت اعلام می‌کند می‌خواهم قیمت ارز را توافقی کنم قطعاً باید تأثیر قیمت ارز را بر دستمزد لحاظ کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت