قیمت مرغ تابع عرضه و تقاضا است

کد خبر: 849192

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان، قیمت مرغ را تابع عرضه و تقاضا دانست و گفت: به تبع گران شدن مرغ در کشور در گیلان نیز شاهد گران شدن آن خواهیم بود.

ایرنا: میرحجت علی اکبرنژاد اظهار داشت؛ گیلان ششمین استان تولیدکننده مرغ در کشور است و ۳۰ درصد مرغ مورد نیاز بازار تهران نیز از گیلان تامین می‌شود.
وی در خصوص افزایش هزینه‌های تولید و مشکلات مرغداران استان افزود: در دو ماه اخیر هزینه تمام شده تولید مرغ بیش از قیمت فروش آن بود و مرغداران با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کردند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت فروش مرغ متعادل شده، و مشکلات ماه‌های اخیر وجود ندارد.
علی اکبرنژاد با بیان اینکه به طور میانگین هشت میلیون قطعه جوجه ریزی در گیلان انجام می‌شود٬ ادامه داد: ۶۰ درصد جوجه ریزی‌های انجام شده مورد نیاز مرغداران گیلان است و ۴۰ درصد نیز به تهران فرستاده می‌شود.
علی اکبرنژاد با بیان اینکه تغذیه طیور ۸۰ درصد قیمت تمام شده تولید مرغ را در بر می‌گیرد٬ افزود: یکی از مهمترین واصلی‌ترین دلایل افزایش هزینه‌های بخش تولید٬ در صنعت پرورش مرغ و دیگر فرآورده‌های مرتبط با آن٬ نوسانات بسیار شدیدی بود که در قیمت انواع نهاده‌های مورد نیاز طیور اتفاق افتاده است.
وی به میزان افزایش قیمت ذرت دامی و کنجاله سویا به نسبت سال گذشته اشاره و تصریح کرد: به غیر از سایر اقلام مرتبط٬ نرخ ذرت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۹ ٫ ۷ درصد و قیمت کنجاله سویا نیز حدود ۴۷ ٫ ۷ درصد افزایش قیمت داشته است.
علی اکبرنژاد٬ افزایش حقوق کارگری٬ بهداشت٬ درمان و حامل‌های انرژی را نیز در وضعیت هزینه تمام شده مؤثر عنوان و تصریح کرد: مجموعه تمام این عوامل از رشد نهاده‌ها گرفته تا سایر حوزه‌ها هزینه تمام شده این محصول را افزایش می‌دهد.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت