پرواز قیمت مرغ به سوی کانال ۱۰ هزار تومانی

کد خبر: 849358

قیمت هرکیلوگرم مرغ گرم برای مصرف کننده به ۱۰ هزار تومان نزدیک شد و رکودی کم سابقه را از خود به جای گذاشت.

خبرگزاری تسنیم: از آنجا که بخش عمده خوراک طیور در کشور وارداتی است، افزایش قیمت خوراک تاثیر بالایی در قیمت تمام شده مرغ دارد به طوری که اختصاص ارز ۳۹۰۰ تومانی یارانه‌ای به واردات این محصول نیز نتوانسته قیمت‌های خوراک را کنترل کند.

در هفته‌ها و ماه‌های گذشته خبرگزاری تسنیم، بار‌ها هشدار داده بود که با افزایش هزینه‌های تولید به ویژه در بخش خوراک باید شاهد افزایش قیمت در آینده نزدیک باشیم، زیرا مرغداران اقدام به کاهش جوجه ریزی یعنی کاهش عرضه کرده بودند.

بعد این افزایش قیمت احتمالا با توزیع مرغ منجمد یارانه‌ای برای کنترل قیمت‌ها اقدام می‌کند و تا حدود زیادی در کاهش قیمت‌ها موفق خواهد بود، ولی برای رفع مشکل تولید کنندگان باید اقدامات دیگری در راستای کاهش هزینه‌های تولید باید انجام شود.

پرش قیمت مرغ از سقف تنظیم بازار

بنابراین گزارش، در حالیکه ستاد تنظیم بازار اخیرا قیمت سقف و کف هر کیلوگرم مرغ را ۷ هزار و ۱۰۰ تومان تا ۷ هزار و ۸۰۰ تومان در بازار و برای مصرف خرده فروشی تعیین کرده بود قیمت امروز مرغ به ۹ هزار ۸۵۰ تومان رسید.

مهدی یوسفخانی رئیس­ اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: قیمت مرغ امروز در کشتار گاه برای صاحبان واحد‌های عرضه کننده مرغ ۸۹۰۰ تومان است.

وی­ با بیان اینکه قیمت مرغ در واحد‌های صنفی با احتساب ۱۰ درصد سود به مشتریان عرضه می‌شود گفت: قیمت مرغ در مراکز عمده فروشی ۹۰۵۰ تومان به صاحبان واحد‌های صنفی عرضه می‌شود.

یوسفخانی با بیان اینکه امروز قیمت خرده فروشی مرغ شمال ۸۹۰۰ تومان در بازار خرده فروشی است ادامه داد: قیمت عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن ۸۶۵۰ تومان است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت