قیمت هر کیلو تخم مرغ چقدر شد؟

کد خبر: 878507

یک مقام مسئول گفت:با توجه به آنکه مشکلی در تولید تخم مرغ وجود ندارد، از این رو پیش بینی می‌شود که نوسان خاصی در بازار رخ ندهد.

باشگاه خبرنگاران: ناصر نبی پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران درباره آخرین وضعیت بازار تخم مرغ اظهار کرد: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۷ هزار و ۴۰۰ تا ۷ هزار و ۵۰۰ و شانه‌ای ۱۵ هزار تومان است.

وی افزود: با توجه به آنکه در تولید تخم مرغ مشکلی وجود ندارد و محصول به اندازه کافی در مغازه هاست، از این رو پیش بینی می‌شود که نوسان خاصی در بازار رخ ندهد.

به گفته نبی پور طی روز‌های اخیر کاهش جابه جایی نهاده‌ها در پی اعتصاب کامیون داران و مشکلات حمل و نقل برای مرغداران دردسرساز شد چرا که دیگر کامیونی وجود ندارد که نهاده‌ها را بارگیری کند و تولیدکنندگان ناگریزند که خرید خود را به صورت محدود انجام دهند.

این مقام مسئول ادامه داد: اگرچه شرکت پشتیبانی امور دام به خاطر مشکلات حمل و نقل اقدام به توزیع نهاده‌های دامی در استان‌ها کرد، اما این میزان کافی نیست و با ادامه این روند مرغداران دیگر قادر به تولید نخواهند بود.

وی قیمت کنونی هر کیلو کنجاله سویا را ۲ هزار و ۴۰۰ و ذرت یک هزار و ۲۰۰ تومان در بنادر اعلام کرد و افزود: هم اکنون به سبب مشکلات حمل و نقل، هر کیلو کنجاله سویا با نرخ ۳ هزار و ذرت یک هزار و ۳۰۰ تا یک هزار و ۴۰۰ تومان به مرغدار عرضه می‌شود.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در پایان از افزایش چشمگیر قیمت شانه و کارتن در بازار خبر داد و گفت: طی سه ماه اخیر نرخ هر شانه تخم مرغ با افزایش بیش از ۵ برابر به ۵۵۰ تومان و کارتن با نوسان ۴ برابری به ۷۰۰ تومان رسید.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت