پراید ارزان‌ترین خودرو جهان است

کد خبر: 913639

سایپا در خصوص نقل قول قیمت ۱۲۰ میلیون تومانی پراید توضیح داد.

خبرگزاری تسنیم: سروش مدیرعامل سایپا هفته گذشته مقایسه‌ای از افزایش قیمت برخی کالا‌ها از جمله سکه طلا و مسکن از سال ۱۳۷۲ تا سال ۱۳۹۷ مطرح و عنوان کرد: تورم خودرو در مقایسه با سایر کالا‌ها کاهشی بوده است و هیچگونه اشاره‌ای به قیمت ۱۲۰ میلیونی خودرو پراید نشده است.

نظر مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از مقایسه این بود که افکار عمومی جامعه به آن حدی که درباره قیمت خودرو و افزایش آن حساسیت و واکنش نشان می‌دهد، در زمینه کالا‌های دیگر نظیر طلا، ارز، مسکن یا حتی مواد غذایی این حساسیت و توجه را نشان نمی‌دهد و خودرو در بازار ایران، یک کالای مورد توجه است که از قضا تلاطم‌های اقتصادی بیشترین تأثیر را بر روی آن می‌گذارد.

درخصوص مقایسه قیمت خودرو پراید در بازار‌های خارجی و بازار ایران ذکر این نکته ضروری است که قیمت کنونی خودرو پراید که مورد تأیید نهاد‌های ناظر قرار گرفته است ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و گروه سایپا نیز در حال حاضرخودرو‌های خود را با قیمت مصوب عرضه می‌کند که با این قیمت می‌توان گفت: T. پراید ارزان‌ترین خودرو جهان است و در مقایسه‌ها و اظهار نظر‌ها این خودرو را باید با خودرو‌های هم کلاس خود از نظر قیمت و کیفیت مقایسه کرد و مقایسه پراید با خودرو‌های گران قیمت صحیح نیست.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت