لوله کاروگیت

کد خبر: 978088

لوله دوجداره پلی اتیلن با ظاهری حلقه حلقه و موجدار به همراه لایه داخلی صاف و صیقلی می باشد که اصطلاحاً به آن لوله کاروگیت (corrugated pipe) اطلاق می شود که بیشتر برای انتقال ثقلی آب و فاضلاب در شبکه های آبرسانی، پسابهای صنعتی و شبکه های جمع آوری فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله کاروگیت توانایی تحمل فشار داخلی زیادی را نداشته (حداکثر 1.5 بار) و تحت عنوان یک کانال زیرزمینی استفاده می شود که برای شبکه های ثقلی طراحی شده است. سطح بیرونی لوله کاروگیت کنگره ای می باشد و انعطاف پذیری لوله کاروگیت، باعث شده که کاربردهای وسیعی پیدا کند. قابل ذکر است هر چقدر که شکل کاروگیتی روی لوله ها بیشتر باشد لوله کاروگیت از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار خواهد بود. همچنین هر اندازه انعطاف پذیری لوله کاروگیت زیادتر باشد به همان نسبت عمر سرویس دهی آن بالاتر می رود. در مواردی که قرار است لوله کاروگیت در زمین مورد استفاده قرار گیرد انتخاب لوله ای که دارای عمر سرویس دهی بالایی باشد بسیار حائز اهمیت است زیرا این امر بسیار پر هزینه و وقت گیر است. معمولاً عمر سرویس دهی لوله های کاروگیت 50 تا ۱۰۰ سال برآورد می شود. لوله کاروگیت در برابر فشارهای زیرسطحی و بارهای مرده و زنده از سطح مقاومت بالایی برخوردار است.

لوله کاروگیت

کاربردهای لوله کاروگیت:

 1. شبکه های آبیاری و زهکشی و انتقال ثقلی آبهای کشاورزی
 2. انتقال مایعات صنعتی از جمله اسیدها، بازها، نمک ها و ...
 3. پوشش کابل های مخابراتی و فیبرهای قوی
 4. شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب های شهری، روستایی و صنعتی

لوله کاروگیت پل اتیلن

پلی اتیلن به دلیل سبکی، مقاومت بالا و انعطاف پذیری بسیار زیاد به طور گسترده در تولید لوله کاروگیت مورد استفاده قرار می گیرد. پلی اتیلن مورد استفاده در تولید لوله های کاروگیت از نوع پلی اتیلن سنگین یا HDPE می باشد و بسته به اینکه مقاومت بالایی نیاز باشد یا انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد از گرید PE100 و یا PE80 نوع اکستروژن در تولید لوله های کاروگیت مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله کاروگیت تولید شده از پلی اتیلن، بدلیل آب بندی بسیار عالی و نداشتن نشتی، فاسد نشدن، نصب آسان و مقاومت دربرابر حرکت خاک و فشار حدود نیم قرن است که مورد مصرف قرار می گیرد. این لوله‌ها در هر شرایطی می توانند خواص و ویژگی‌های خود را حفظ کنند. تولید لوله کاروگیت، نتایج سال‌ها تحقیق و بررسی بر روی پلی اتیلن بوده است.

لوله کاروگیت بسته به نوع خاک و فشار وارده از سطح آن به سه دسته مقاومتی 16 و 31.5 و 64 کیلو نیوتنی تقسیم بندی می شود.

لوله های پلی اتیلن فاضلابی یا لوله های کاروگیت در سایز و ابعاد مختلف تولید می شوند. لوله کاروگیت با قطر داخلی ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی متر در سه کارخانه تولیدی پایپ ایران واقع در شرق، غرب و مرکز کشور تولید می شود. طول شاخه های لوله کاروگیت در حالت استاندارد، ۶ و ۱۲ متری است.

مزایای لوله های کاروگیت

 1. رسوب ناپذیری بدلیل صیقلی بودن سطح داخلی لوله
 2. مقاوم در برابر مواد خورندگی اسیدها، نمکها، بازها و میکرواُرگانیسم ها
 3. مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش آفتاب به دلیل استفاده از مواد (Anti-UV)
 4. مقاوم در برابر حمله جوندگان و میکرو ارگانیسم ها، به دلیل فقدان ارزش غذایی
 5. سهولت در نصب و اجرای سریع کارگذاری
 6. تحمل پذیری خوب در برابر بار
 7. حمل ونقل آسان

قیمت لوله کاروگیت

قیمت لوله کاروگیت باتوجه به تغییر قیمت ارز متغیر است اما در کل به دو عامل بستگی دارد:

 • وزن هر متر لوله
 • درصد مواد پلی اتیلن استفاده شده

کارخانه پایپ ایران از سال 1376 در زمینه تولید انواع لوله تک جداره پلی اتیلن و لوله دوجداره پلی اتیلنی (لوله کاروگیت، لوله کورتیوب و لوله اسپیرال) و اتصالات فعالیت می کند که با توجه به کیفیت تولید و رعایت استانداردهای مربوط با به روزترین دستگاه های تولید لوله با خطوط تولید ۲۴ ساعته در صدر جدول تولید کنندگان لوله های پلی اتیلنی قرار گرفته است .لذا خرید از مجموعه حاضر با توجه حذف واسطه ها و خرید مستقیم از تولید کننده از نظر قیمتی و همچنین با توجه به اعتبار چندین ساله پایپ ایران در کیفیت ساخت محصولات مقرون به صرفه خواهد بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها