ورود شرکت ایرانی جایگزین توتال برای حفاری پارس جنوبی

کد خبر: 987761

وزیر نفت در جلسه ستاد جهش تولید با اشاره به ورود شرکت ایرانی جایگزین توتال و سی ان پی سی برای پروژه حفاری پارس جنوبی از بهره‌برداری از ۱۷ واحد پتروشیمی جدید در سال ۹۹ خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: بیژن نامدار زنگه در هفتمین نشست ستاد راهبری و برنامه ریزی جهش تولید، گفت: طرح‌های صنعت نفت وگاز به دلیل حجم بالای سرمایه گذاری و نیاز به تکنولوژی پیشرفته، صرفا تولید نفت خام را در پی نخواهد داشت بلکه حجم بالای از ساخت و ساز را نیز در کشور ایجاد خواهد کرد.

وزیر نفت با بیان اینکه، مهمترین هدف دولت تکمیل پروژه پارس جنوبی است گفت: پس از تکمیل ۱۷ فاز این پروژه ۷۵۰ میلیون متر مکعب گاز تولید و در نتیجه ۱۰۰۰ میلیون‌متر مکعب گاز به شبکه سراسری عرضه خواهد شد. وی افزود، در سال ۱۳۹۹ میتوان انتظار داشت که ۱۷ واحد پتروشیمی به بهره برداری برسد که ۶ میلیارد دلار تولید محصول جدید در پی خواهد داشت. زنگنه ادامه داد، گاز رسانی از ایران‌شهر به کنارک و همچنین تکمیل فاز ۴ پروژه ستاره خلیج فارس در دستور کار خواهد بود. به گفته وزیر نفت: تا پایان دولت قرارداد میدان‌های مشترک نهایی خواهد شد و پروژه‌های مربوطه فعال خواهند شد. مهندس زنگنه تاکید کرد، پروژه حفاری فاز ۱۱ پارس جنوبی که از سوی توتال و شرکت چینی سی ان پی سی متوقف شده بود توسط یک‌شرکت ایرانی مجددا فعال خواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت