آیا قیمت نفت منفی ۱۰۰ دلار هم می‌شود؟

کد خبر: 989764

از آنجایی که ۴۰ میلیون بشکه نفت خام عربستان در راه آمریکاست، احتمالاً قیمت نفت دوباره به محدوده منفی می‌رسد و این بار احتمالا تا منفی ۱۰۰ دلار پایین می‌آید.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از یاهو فایننس، برخی تحلیلگران انرژی می‌گویند اگر تصور می‌کنید سقوط قیمت نفت در این هفته وحشتناک بوده، باید بدانید ماه آینده اساساً بدتر از این خواهد بود و قیمت به منفی ۱۰۰ دلار در هر بشکه می‌رسد.

پاول سنکی، مدیر عامل گروه مالی میزوهو، یکی از برترین بانک‌های ژاپن، می‌گوید: «مدیریت نفت سخت است و اگر نتوانید آن را در جایی ذخیره کنید، تبدیل به یک چالش می‌شود. طی ماه آینده ذخایر نفتی کاملا پر می‌شوند و باید شاهد رقم‌های منفی برای قیمت نفت باشیم».

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در ماه ژوئن در روز چهارشنبه بالاتر از قیمت بی سابقه نفت در روز دوشنبه بود. قیمت نفت آمریکا برای تحویل در ماه مه در روز دوشنبه برای اولین بار در تاریخ به زیر صفر رسید. یعنی تولید کنندگان نفت به خریداران برای بردن نفت پول می‌پرداختند، چون ظرفیت منابع ذخیره سازی آن‌ها پر شده بود.

سنکی گفت: «مشکل بازار در حال حاضر زیرساخت‌ها و ذخیره سازی است. البته بزرگترین مشکل کاهش تقاضا به پایین‌ترین حد طی عصر جدید است».

از آنجایی که ۴۰ میلیون بشکه نفت خام عربستان در راه آمریکاست، احتمالاً قیمت نفت دوباره به محدوده منفی می‌رسد. قرارداد این محموله‌های نفتی در ماه مارس بسته شده بود یعنی قبل از تعطیلی اقتصاد به خاطر شیوع ویروس کرونا.

بیشتر بخوانید

چشم طمع تولیدکنندگان نفت آمریکا به مخازن ذخیره نفت چین

۱۲ میلیون بشکه نفت عربستان در راه آمریکاست

«۴۵ تا ۶۰ روز طول می‌کشد تا این بشکه‌ها به آمریکا برسند. یک ناوگان کوچک از نفتکش‌ها به سمت آمریکا می‌آید و بازار در واقعیت نمی‌تواند از پس این نفت برآید».

با سقوط قیمت نفت به خاطر تعطیلی‌های ناشی از ویروس کرونا، شرکت‌های انرژی مجبور شده اند هزینه‌های سرمایه‌ای خود را پایین آورده و پروژه‌های جدید را لغو کنند.

برخی شرکت‌های حفاری نفت در آمریکا طی هفته‌های آینده ورشکسته می‌شوند. کاهش تولید سخت است، چون بستن برخی چاه‌های قدیمی‌تر و کوچکتر خطر بسته شدن آن‌ها را برای همیشه در پی دارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها