شناسایی دقیق واجدان شرایط مسکن فرهنگیان

کد خبر: 991921

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه مسکن فرهنگیان در اراضی متعلق به وزارت راه و شهرسازی و اراضی مازاد آموزش و پرورش احداث می‌شود، گفت: واجدان شرایط به صورت دقیق در سطح کشور شناسایی می‌شوند.

شناسایی دقیق واجدان شرایط مسکن فرهنگیان

خبرگزاری میزان: طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم کلنگ‌زنی ۱۴۵۶۴ واحد‌های مسکونی فرهنگیان گفت: در تفاهم‌نامه‌ای که آذرماه ۹۸ با بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش به امضا رسید، مهمترین رویکرد و نگاه این بوده که تولید مسکن در سراسر کشور به جریانی پایدار تبدیل شود.

وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر اینکه تولید مسکن به ویژه برای فرهنگیان به جریانی پایدار تبدیل خواهد شد، افزود: در این دولت جریانی را پایه گذاری کردیم تا در دولت‌های بعدی نیز جریان تولید مسکن ادامه یابد. عملیاتی شدن تولید مسکن ملی، جریانی است که در تعاملی دو طرفه بین نهاد‌های مختلف به پیش خواهد رفت و امروز این تعامل بین وزارت راه و شهرسازی با وزارت آموزش و پرورش ایجاد شده است.

عضو کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد: در اجرای این تفاهم نامه، بخشی از اراضی وزارت راه و شهرسازی و همچنین بخشی از اراضی مازاد وزارت آموزش و پرورش به احداث مسکن فرهنگیان اختصاص خواهد یافت.

اسلامی ادامه داد: هدف مجموعه اقدامات وزارت راه و شهرسازی در تعامل با وزارتخانه‌ها و سازمان ها، تحرک بخشیدن به بازار تولید مسکن است. این اقدامات از یک سو باعث مولد شدن دارایی‌ها می‌شود و از سوی دیگر معیشت و منزلت فرهنگیان را تامین می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: نکته حائز اهمیت برای وزارت راه و شهرسازی، شناسایی دقیق واجدان شرایط بوده است که در سطح کشور انجام شد.

وی در خصوص زمان بر بودن اینکار، توضیح داد: معتقد هستیم که چنانچه متقاضیان واجدشرایط و جامعه هدف دریافت مسکن در شهر‌های گوناگون دقیق شناسایی نمی‌شدند، سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و در دست انجام برای این جامعه، در سمت و سوی مناسب خود به جریان نمی‌افتاد. به همین منظور، شناسایی دقیق جامعه هدف اندکی زمانبر شد که خوشبختانه پالایش و شناسایی دقیق انجام شد.

به گفته اسلامی، انطباق جامعه هدف با پروژه‌های تعریف شده در احداث مسکن فرهنگیان مورد توجه و تاکید بوده است.

بنا بر اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، در استان تهران، شهر جدید پرند ۵۰۰ واحد، در استان فارس برای شهر‌های قیر، پاسارگاد و شهر جدید صدرا در مجموع ۱۱۲۰ واحد و در استان خوزستان برای شهر‌های دزفول، خرمشهر، شوشتر، بهبهان، رامشیر، شهر جدید شیرین شهر و شهر جدید رامین ۱۸۴۰ واحد، در استان آذربایجان شرقی برای شهر جدید سهند ۱۰۰۰ واحد، در استان اصفهان برای شهر جدید فولادشهر ۳۰۰۰ واحد، و در استان کهگیلویه و بویراحمد برای شهر‌های یاسوج، دهدشت، گچساران و باشت از محل اراضی آموزش و پرورش در مجموع ۷۲۱ واحد آغاز عملیات اجرایی خواهند داشت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها