توضیحات شرکت ملی گاز ایران درباره احداث آسمانخراش

کد خبر: 995491

شرکت ملی گاز ایران در خصوص اخبار منتشر شده درباره احداث آسمانخراش از سوی این شرکت توضیحاتی ارائه کرد.

باشگاه خبرنگاران: به نقل از شانا، شرکت ملی گاز ایران در پی انتشار مطالبی از سوی برخی افراد و رسانه‌ها مبنی بر احداث آسمانخراش از سوی این شرکت توضیحاتی جهت تنویر افکار عمومی ارائه داد.

متن این توضیحات به شرح زیر است:

۱. نشر این مطالب بخشی از حملات سازمان یافته و زنجیره­ای علیه صنعت نفت است که از سوی مرکزیتی شناخته شده هدایت می‌شود که مدت­هاست به قصد تسویه حساب‌های سیاسی هر شایعه و شنیده‌ای را شاخ و برگ داده و از آن وسیله‌ای برای جوسازی و تشویش اذهان عمومی فراهم می‌سازد.

۲. موضوع مورد اشاره مربوط به مصوبه‌ای در دولت گذشته به تاریخ ۱۳۹۱/۱۲/۹ است که براساس آن شرکت گاز مجاز شده که از محل فروش اموال و ساختمان‌های قدیمی خود نسبت به احداث ساختمان جدید اقدام کند.

۳. صرف نظر از وجود چنین مصوبه‌ای با توجه به ابلاغیه سال گذشته وزیر نفت در خصوص ضوابط اجرای بودجه صنعت نفت، که در سال جدید نیز جاری و نافذ خواهد بود، هرگونه خرید، ساخت و حتی اجاره ساختمان جدید در مجموعه صنعت نفت ممنوع شده و اساساً شرکت ملی گاز یا سایر شرکت‌های تابعه مجاز به احداث ساختمان نبوده و نیستند.

۴. اعداد و ارقام چند هزار میلیارد تومانی هم که در این باره به عنوان هزینه ساخت مجموعه گاز ذکر شده اساساً فاقد مبنا و موضوعیت است، زیرا شرکت گاز با توجه به تنگنا‌های مالی موجود برای این قبیل امور چنین منابع و بودجه‌ای در اختیار نداشته و بنابر این موضوع احداث ساختمان جدید برای شرکت گاز در شرایط فعلی در دستور کار این شرکت قرار ندارد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت