خطیبی: ایران در شرایط سخت کنار متحدانش می‌ایستد

کد خبر: 996082

نماینده سابق ایران در سازمان اوپک با اشاره به ارسال محموله‌های بنزین ایران به ونزوئلا گفت: ایران در شرایط سخت در کنار متحدان خودش می‌ایستد.

خبرگزاری تسنیم: محمدعلی خطیبی با اشاره به همکاری‌های ایران و ونزوئلا، گفت: در حال حاضر ونزوئلا به دلیل تحریم‌ها با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کند و به بنزین و خدمات فنی و مهندسی حوزه نفت نیاز دارد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با توجه به توانایی‌هایی که دارد تصمیم گرفته تا به صنعت نفت ونزوئلا کمک کند.

نماینده سابق جمهوری اسلامی ایران در سازمان اوپک ادامه داد: همکاری ایران با ونزوئلا از نظر مقررات بین المللی تخلف به حساب نمی‌آید، چرا که تحریم از سمت آمریکا اعمال شده است و ما فقط با آمریکا همکاری نمی‌کنیم.

وی با اشاره به این که ایران می‌تواند با اقتدار کامل به مردم ونزوئلا کمک کند، اظهار داشت: در مقابل تهدید‌های آمریکا، ایران اعلام کرده است که در مقابل منافع خود کوتاه نمی‌آید و به هر تهدیدی پاسخ می‌دهد.

محمدعلی خطیبی با اشاره به این که تعداد کشور‌هایی که از سمت آمریکا تحریم می‌شوند در حال افزایش است، عنوان کرد: کشور‌های تحریم شده توسط آمریکا می‌توانند در همکاری با یکدیگر مشکلات خود را برطرف کنند و از این طریق اثر تحریم‌ها را کاهش دهند.

وی با تاکید بر این که ایران نسبت به متحدین خودش بی تفاوت نیست، تصریح کرد: ایران در شرایط سخت در کنار متحدان خودش می‌ایستد.

نماینده سابق جمهوری اسلامی ایران در سازمان اوپک اذعان داشت: ایران همیشه می‌تواند در خارج از مرز‌های خودش نقش اثرگذاری داشته باشد و به کشور‌های دوست خودش کمک کند و به نظر نمی‌آید که آمریکا بتواند در این مورد منع ایجاد کند.

وی افزود: همکاری ایران با ونزوئلا آزمون خوبی است و من امیدوارم که این دست از همکاری‌ها گسترش پیدا کنند.

محمدعلی خطیبی با اشاره به این که تحریم آمریکا کارایی خودش را از دست داده است، ادامه داد: اکثر کشور‌های تحریم شده توسط آمریکا، تحریم‌ها را موثر نمی‌دانند.

وی خاطر نشان کرد: کشور‌های تحریم شده توسط آمریکا فلج نشده اند و روال عادی خودشان را سپری می‌کنند.

نماینده سابق جمهوری اسلامی ایران در سازمان اوپک تاکید داشت: همکاری ایران با ونزوئلا اعتماد به جمهوری اسلامی را در فضای بین المللی ارتقا می‌د

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت