افزایش ۶۰۰ درصدی قیمت مسکن در دولت روحانی

کد خبر: 999809

نماینده مجلس یازدهم با اشاره به افزایش ۶۰۰ درصدی قیمت مسکن در دولت روحانی، گفت: به دلیل ناتوانی در تامین مسکن، جوانان رغبتی به تشکیل خانواده ندارند.

افزایش ۶۰۰ درصدی قیمت مسکن در دولت روحانی

خبرگزاری تسنیم: روح الله عباسپور با اعلام اینکه قیمت مسکن در ۷ سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است، اظهار کرد: بر اساس آمار‌های ارائه شده قیمت مسکن در چند سال اخیر حدود ۳۰۰ درصد افزایش یافته، اما من مطلعم که قیمت مسکن در شرایط کنونی در قیاس با زمان دولت دهم حتی حدود ۶۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان این‌که در شرایط کنونی اکثر خانوار‌ها توان خرید مسکن را ندارند، ادامه داد: این مسئله موجب شده تا دلالان برای افزایش سرمایه و سود خود اقدام به خرید گسترده مسکن کنند و شرایطی را به‌وجود آورده تا این افراد قیمت مسکن را تعیین کنند.

نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس با طرح این پرسش که "با افزایش قیمت بی رویه مسکن چگونه می‌توان به افزایش ازدواج جوانان و رشد جمعیت کشور امید داشت؟ " اضافه کرد: به دلیل آن‌که توان تأمین مسکن و مایحتاج اولیه زندگی نیست، جوانان رغبتی برای تشکیل خانواده ندارند. این مسئله تبعات اجتماعی بسیاری برای کشور به دنبال دارد. اگر به دنبال ترویج ازدواج در کشور هستیم باید شرایط آن را فراهم کنیم، از این رو اگر شرایط تأمین مسکن سخت باشد، ازدواج به تدریج کاهش می‌یابد.

عباسپور گفت: این موضوع واضح و مبرهن است که تعدیل قیمت در بازار مسکن تنها از مسیر تولید مسکن می‌گذرد، اگر دولت از ظرفیت بخش خصوصی برای افزایش ساخت و ساز در کشور استفاده کند، می‌توان در زمان کوتاهی وضعیت عرضه و تقاضا در بازار را تعدیل کرد. در شرایط کنونی به دلیل کاهش میزان تولید مسکن، میزان تقاضا از عرضه پیشی گرفته و این مسئله در افزایش قیمت مسکن افزایش مستقیم داشته است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها