امیر سرتیپ نصیرزاده: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش از تاثیرگذارترین نهادها در ارتش است

کد خبر: 1001464

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش چه در زمان دفاع مقدس و چه پس از آن، از تاثیرگذارترین و ضروری ترین نهادها در نیروهای مسلح، بویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده و هست.

خبرگزاری مهر: به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید واحد روحانیت و معاونت آموزش اداره عقیدتی سیاسی این نیرو، ضمن راهبردی و تاثیرگذار خواندن سازمان عقیدتی سیاسی ارتش اظهار کرد: تشکیل عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح یکی از راهبردی ترین و تاثیرگذارترین تصمیماتی بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تیزبینی و دوراندیشی امام راحل (ره) انجام شد.

وی افزود: تشکیل این نهاد مقدس باعث شد تا فرهنگ دینی و اسلامی به سرعت به بدنه ارتش تزریق شود و علاوه بر هدایت، رشد و تعالی کارکنان ارتش، موجب افزایش توان رزم در ارتش جمهوری اسلامی ایران بشود.

فرمانده نیروی هوایی خاطرنشان کرد: علمای بزرگوار اسلام همواره در تمامی شئونات جامعه تاثیرگذار بوده اند و افراد جامعه در مسائل گوناگون از رهنمودهای آنها بهره مند شدند و امروز نیز جوانان ما بیشتر از هر زمان دیگری به رهنمودها و توصیه های علما نیاز دارند.

امیر سرتیپ نصیرزاده با بیان اینکه علما و روحانیون عقیدتی سیاسی همواره به عنوان یک مرجع تاثیرگذار بر کارکنان و بدنه ارتش بوده و به همین دلیل دشمنان به دنبال تخریب این نهاد مقدس هستند، تاکید کرد: تاثیرگذاری عقیدتی سیاسی ها در زمان حال بیشتر از هر زمان دیگری است و سازمان عقیدتی سیاسی ارتش چه در زمان دفاع مقدس و چه پس از آن، از تاثیرگذارترین و ضروری ترین نهاد ها بوده است و امروزه به دلیل استفاده دشمنان انقلاب از فضای مجازی و به خصوص شبکه های اجتماعی و در دسترس بودن این فضا برای آحاد جامعه و حمله مستقیم به بنیان های جامعه در سطوح مختلف، نیاز به عقیدتی سیاسی ها بیش تر از هر زمان دیگری احساس می شود.

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام سید احمد قاضی رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش گفت: به فرموده امام علی (ع) قوام و استواری دین و دنیا به‌این است که علمای دین به دستورالعمل های رسیده از احادیت ائمه اطهار (سلام الله علیها) و آموزه های قرآن کریم عمل کنند و هم چنین طبق آیه شریفه قرآن کریم، اگر کسی می‌خواهد به لقا پروردگار برسد باید عمل صالح انجام دهد.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا با اشاره به جایگاه روحانیت و علمای دین در طول تاریخ افزود: در تمامی این سال ها علما تلاش و مجاهدت های زیادی انجام داده اند تا روحانیت شیعه به جایگاه پر افتخار کنونی خود برسد که منشا خیر و برکت در جامعه هستند.

وی ادامه داد: یکی از کارهای ارزشمندی که در نیروی هوایی انجام شده است، تدوین منشور روحانیت در ۱۵۶ بند است که شامل عصاره و چکیده دستورالعمل های ارائه شده توسط بزرگان دین در طول تاریخ است و درسال های اخیر بندهایی هم به آن اضافه شده است.

حجت الاسلام قاضی در ادامه با اشاره به فعالیت های فرهنگی و هنری صورت گرفته در نیروی هوایی ارتش، خاطرنشان کرد: کسب رتبه های اول در حوزه سرود، قرآن و تئاتر و هم چنین موفقیت هایی در تدوین و اجرای طرح منزلت نماز، شورای‌عالی امر به معروف و نهی از منکر و طرح مصباح از جمله فعالیت های فرهنگی انجام شده در نیروی هوایی ارتش است ولی نباید به این مقدار راضی بود و باید با تلاش شبانه روزی مقدمه موفقیت های بیشتری در آینده را برنامه ریزی کنیم.

گفتنی است در این مراسم حجت الاسلام مهدی محمدی به ریاست واحد روحانیت نهاجا و حجت الاسلام سید محمدجعفر ترحمی به سمت معاون آموزش اداره عقیدتی سیاسی منصوب و از زحمات و تلاش های حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر مجاهدی رییس پیشین واحد روحانیت تقدیر شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت