تأکید وزیر دفاع بر صادرات تجهیزات نظامی

کد خبر: 1002526

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: ۴۰ سال قبل دشمنان تحریم کردند که نتوانیم از امکانات موجودمان استفاده کنیم، امروز نه تنها تمام امکان موجود ما قابل استفاده است بلکه می‌خواهند صادرات ما را محدود کنند، اما باید بدانند که صادرات هم انجام خواهیم داد.

تأکید وزیر دفاع بر صادرات تجهیزات نظامی

خبرگزاری فارس: امیر حاتمی صبح امروز در مراسم رونمایی از ۳ فروند جنگنده تمام ایرانی کوثر در اصفهان اظهار داشت: بعد از این که ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ نخستین فروند جت پیشرفته کوثر رونمایی و تحویلی نیروی هوایی شد و خط تولید آن از آبان ماه آغاز به کار کرد، امروز شاهد بهره برداری از ۳ فروند هواپیمای کوثر تولید شده در هسا هستیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ادامه داد: در حال حاضر امکان ساخت همه زیرسامانه‌های این کشور در حالی فراهم شده که شرکت‌های متعدد دانش‌بنیان در حال همکاری با ما هستند و نوید این را می‌دهد که تجهیزات پیشرفته‌تر هوایی را به عرصه تولید برسانیم.

وی تصریح کرد: شرکت‌های همکار با ما در این پروژه‌ها در بالاترین سطح از استاندارد‌ها کار می‌کنند، از آنجا که سطح فعالیت در حوزه هوایی و فضایی استاندار‌هایی بالایی دارد، کسانی که در این طرح‌ها مشارکت دارند می‌توانند در بخش‌های دیگر هم کمک کننده باشند.

حاتمی یادآور شد: رونمایی امروز پیامی را برای دشمنان به همراه دارد، به ویژه آمریکایی‌ها، که بدانند تحریمی که انجام دادند نتیجه عکس داده، ۴۰ سال قبل تحریم کردند که نتوانیم از امکانات موجودمان استفاده کنیم، امروز نه تنها تمام امکان موجود ما قابل استفاده است بلکه می‌خواهند صادرات ما را محدود کنند، اما باید بدانند که ما صادرات هم انجام خواهیم داد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح عنوان کرد: این اتفاق پیام بزرگی برای تمامی آزادگان جهان هم دارد که بدانند اگر ایستادگی کنند به اینجایی که امروز ما هستیم خواهند رسید، راهی که به اینجا ختم نمی‌شود و ادامه پیدا خواهد کرد.

وی در پایان گفت: جا دارد تقدیر کنم از امیر فرماندهی کل ارتش، نیروی هوایی و رئیس سازمان برنامه و بودجه که از این پروژه ملی حمایت کردند، در کنار ساخت این هواپیما به دستاورد‌های بزرگی رسیدیم که برای کشور ارزشمند است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها