امیر حاتمی: روسیه نقش مهمی در منطقه و جهان دارد

کد خبر: 1015710

وزیر دفاع روسیه امروز در دیدار با وزیر دفاع جمهوری اسلامی تأکید کرد: ایران شریک راهبردی مسکو است و روابط دو کشور با توجه به سطح بالای گفت‌وگوهای سیاسی و درک مشترک بین دو طرف کاملاً متمایز می‌شود.

امیر حاتمی: روسیه نقش مهمی در منطقه و جهان دارد

خبرگزاری تسنیم: به نقل از خبرگزاری «تاس»، "سرگئی شایگو" وزیر دفاع فدراسیون روسیه، امروز، یکشنبه، در دیدار با سرتیپ "امیر حاتمی" وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، تأکید کرد که همکاری‌ها بین روسیه و ایران به‌طور پایدار در حال توسعه بوده و بعد از محدودیت‌های اعمال‌شده در رابطه با بیماری همه‌گیر ویروس کرونا، به‌تدریج در حال ازسرگیری مجدد است.

شایگو گفت: «ایران شریک راهبردی روسیه است. روابط بین کشورهای ما با توجه به سطح بالای گفت‌وگوهای سیاسی و درک مشترک کاملاً متمایز می‌شود. در زمان حاضر، همکاری‌های روسیه و ایران، در عرصه‌های مختلف به‌طور مداوم در حال پیشرفت است.»

وزیر دفاع روسیه یادآور شد: «با وجود وضعیت دشوار در رابطه با شیوع ویروس کرونا، تماس‌ها بین مقامات مسکو و تهران "با انگیزه قوی" ادامه دارد و اکنون که اوضاع اپیدمی کم‌کم در حال بازگشت به حالت عادی است، ما به برگزاری رویدادهای مهم چندجانبه باز خواهیم گشت.»

سرگئی شایگو افزود: «با توجه به شرایط خاص جاری، امسال تصمیم گرفتیم نمایشگاه بین‌المللی نظامی ــ فنی "ارتش ــ 2020" و بازی‌های بین‌المللی ارتش‌های جهان را ترکیب کنیم و هیئت ایرانی در این نمایشگاه که امروز یکشنبه، افتتاح شده است، می‌تواند با جدیدترین تجهیزات و تسلیحات نظامی روسیه آشنا شود.»

وزیر دفاع روسیه با آرزوی موفقیت برای نیروهای نظامی ایرانی شرکت‌کننده در مسابقات بین‌المللی ارتش‌های جهان، ابراز اطمینان کرد که حضور هیئت نمایندگی جمهوری اسلامی در روسیه، پربار و جالب خواهد بود.

تأکید بر نقش مهم و مثبت روسیه در روند اوضاع بین‌المللی و منطقه‌‌ای

امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران نیز در این دیدار با تأکید بر اینکه "روسیه در عرصه بین‌المللی و در سطح منطقه، نقش مهمی ایفا می‌کند"، افزود: «ایران و روسیه، در منطقه و به‌ویژه در سوریه، نقش مثبت و بسیار مهی ایفا می‌کنند و ما همواره علاقه‌مند بودیم که روسیه در عرصه بین‌المللی و منطقه، یک کشور قدرتمند باشد.»

وی همچنین نمایشگاه ارتش ــ 2020 " را یک رویداد بزرگ تخصصی در عرصه فنی و نظامی در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای" توصیف کرد.

سرتیپ حاتمی همچنین ضمن تبریک به همتای روسی خود به‌خاطر نتیجه همه‌پرسی سراسری درباره اصلاحات در قانون اساسی فدراسیون روسیه، که به‌نظر وی، "در روسیه کاملاً شفاف و بااحتیاط" برگزار شد، افزود: «مطمئناً، چنین حمایت مردمی به رهبران روسیه در پیشبرد برنامه‌های خود برای شکوفایی و توسعه هرچه بیشتر این کشور، کمک خواهد کرد.

به‌گفته وی، فدراسیون روسیه اکنون در حال گذراندن دوران شکوفایی اقتصادی و سیاسی است و مقامات ایران از این مسئله کاملاً خرسند هستند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها