سردار جلالی: قوی بودن برای ما یک راهبرد است

کد خبر: 1022887

رییس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه دشمن زمانی که احساس کند ضعیف هستیم به ما حمله می‌کند، گفت: بنابراین قوی شدن، قوی بودن و قوی ماندن برای ما یک راهبرد است که امام (ره) آن را تبیین کرد و رهبری مسیر این راهبرد را برای ما ترسیم کردند.

ایسنا: سردار غلامرضا جلالی طی سخنانی در مراسم تکریم خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران به مناسبت هفته دفاع مقدس با تاکید بر اینکه ایران در دوران جنگ استقلال ملی خود را اثبات کرد، اظهار کرد: ایران در دوران دفاع مقدس نه تنها با حزب بعث بلکه با جبهه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا می‌جنگید. هدف از دشمن در جنگ تحمیلی تضعیف قدرت ملی ایران بود اما بعد از ۸ سال دفاع مقدس، ما در ابعاد مختلف شاهد ارتقای قدرت ملی هستیم و همچنان دفاع مقدس کانون تولید قدرت و بازدارندگی است.

وی از جمله دستاوردهای دفاع مقدس در مسیر ارتقای قدرت ایران را تکوین یک فرهنگ دفاعی مبتنی بر ارزش های دینی و عاشورایی با هدایت امام راحل عنوان کرد و گفت: امام خمینی (ره) به جنگ معنای مقدس دفاع را داد و جبهه های نبرد را به دانشگاه انسان سازی تبدیل کرد.

این فرمانده ارشد جبهه های غرب در دوران جنگ یکی دیگر از دستاوردهای راهبردی ۸ سال دفاع مقدس را خلق یک صنعت دفاعی بومی دانست و گفت: ایرانی که پیش از جنگ وابسته به خارج بود و حداکثر یک سلاح ژ۳ را مونتاژ می کرد پس از جنگ تبدیل به کشوری با یک صنعت خودکفای دفاعی در تمامی لایه های استراتژیک شد.

وی سازماندهی ساختارهای دفاعی نوین مثل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج در کنار ارتش را از دیگر دستاوردهای ۸ سال دفاع مقدس دانست و افزود: امروز به یمن فرماندهی رهبری، ارتش، سپاه و بسیج ارکان متحده بازدارندگی و اقتدار ایران اسلامی محسوب می شوند.

جلالی با بیان اینکه دشمن زمانی که احساس کند ضعیف هستیم به ما حمله می‌کند، گفت: بنابراین قوی شدن، قوی بودن و قوی ماندن برای ما یک راهبرد است که امام (ره) آن را تبیین کرد و رهبری مسیر این راهبرد را برای ما ترسیم کردند و امروز راهبرد «ایران قوی» در امتداد مسیر دفاع مقدس است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه برای قوی بودن باید ترکیبی از قدرت نرم و سخت را در اختیار داشته باشیم، تصریح کرد: این قوی شدن برای نظام اسلامی هم مبتنی بر آموزه های قرآنی، هم تکلیفی ولایی و هم تدبیری برای حکمرانی است.

وی فرهنگ عاشورا را مظهر قدرت نرم نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: دفاع مقدس بازتولید ارزش های عاشوراست که به مظهر قدرت نرم نظام اسلامی تبدیل شده است. همین گفتمان بود که سبب شد در یک جنگ ۸ ساله نابرابر، با وجود تجهیزات کمتر، دست برتر و پیروز را در میدان داشته باشیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور یادآور شد: از همین رو اگر باور به فرهنگ عاشورا را حفظ کنیم و به نسل بعد منتقل کنیم قدرت نرم جمهوری اسلامی را توسعه داده‌ایم.

وی با بیان اینکه تکلیف ما حفاظت از این قدرت نرم است، گفت: حفاظت از قدرت نرم انقلاب و نظام از آن رو اهمیت دارد که دشمن به دنبال تحریف و بدعت در این فرهنگ است تا آن را آرام آرام استحاله کرده و نابود کند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پایان تصریح کرد: نگاه ما به دفاع مقدس به عنوان برگ زرینی در تاریخ کشور است که هم عزت و اقتدار کشور را حفظ کرد و هم توانست ۴۰ سال بازدارندگی دفاعی و قدرت برتر را در برابر دشمنان برای ما به ارمغان آورد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها