امیرحاتمی: درباره سامانه موشکی خود با آمریکا گفتگو نخواهیم کرد

کد خبر: 1027406

وزیر دفاع کشورمان در گفتگو با شبکه قطری الجزیره به آخرین تحولات منطقه و جهان از جمله پایان تحریم‌های تسلیحاتی پرداخت.

خبرگزاری ایسنا: امیر حاتمی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با شبکه الجزیره تاکید کرد که پایان تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران فرصتی است که بتوانیم از این طریق سلاح مورد نیاز خود را وارد و سلاح خود را به دیگران صادر کنیم.

وی گفت: با روسیه و چین برای مرحله بعد از پایان تحریم‌های تسلیحاتی تفاهم نامه‌های نظامی داریم. با هدف گسترش سلاح هوایی توافقات مهمی با روسیه داریم.

امیر حاتمی خاطرنشان کرد که ما به هیچ عنوان خواهان مسابقه تسلیحاتی که منطقه را به بشکه باروت تبدیل می‌کند، نیستیم و آماده امضای معاهدات نظامی و امنیتی با کشور‌های حوزه خلیج فارس به منظور ایجاد ثبات در منطقه هستیم.

وزیر دفاع کشورمان در ادامه در رابطه با درگیری‌های ارمنستان و آذربایجان گفت که در رابطه با امنیت مناطق مرزی کشور هشدار‌هایی رسمی و روشن به دو کشور ارمنستان و آذربایجان دادیم.

وی تاکید کرد: ما مرز‌ها و خاک خود را برای ارسال سلاح روسی به ارمنستان باز نکردیم و چنین اظهاراتی تنها یک اتهام هستند. ما انتظار داریم که ترکیه به عنوان یک کشور منطقه‌ای مهم و دوست در حل دیپلماتیک بحران قره باغ کمک کند.

امیر حاتمی همچنین به مساله عادی سازی روابط برخی کشور‌های عربی با رژیم صهیونیستی پرداخت و گفت: عادی سازی روابط امارات و بحرین با اسرائیل تهدیدی مستقیم برای امنیت منطقه خلیج فارس است. هر گونه تهدید اسرائیلی که از منطقه انجام شود با پاسخ روشن و مستقیم مواجه خواهد شد.

وی در بخش دیگری تاکید کرد که در رابطه با سامانه موشکی خود با آمریکا گفتگو نخواهیم کرد و هیچ طرفی حق ندارد چنین درخواستی از ما داشته باشد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت