پرواز فوجی پهپاد‌های شاهد ۱۶۱ و ۱۴۱ در رزمایش سپاه +عکس

کد خبر: 1045437

در جریان رزمایش امروز سپاه، تصاویری از پرواز فوجی پهپاد‌های شاهد ۱۶۱ و ۱۴۱ نیروی هوافضا منتشر شد.

خبرگزاری تسنیم: صبح امروز و در اولین مرحله از رزمایش پیامبر اعظم نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عملیات ترکیبی شلیک موشک‌های بالستیک نسل جدید سپاه به همراه عملیات پهپاد‌های رزمی و شناسایی و انتحاری این نیرو به اجرا گذاشته شد.

دراین مرحله از رزمایش، پس از حمله پهپاد‌های تهاجمی بمب افکن نیروی هوافضای سپاه از همه جهت‌ها به سپر موشکی دشمن فرضی و انهدام کامل هدف‌ها، انبوه موشک‌های بالستیک نسل جدید سپاه در کلاس‌های ذوالفقار، زلزال و دزفول هم به سمت اهداف تعیین شده شلیک و اینگونه ضربات مهلکی بر پایگاه فرضی دشمن وارد کرد.

پرواز فوجی پهپاد‌های شاهد ۱۶۱ و ۱۴۱ در رزمایش سپاه +عکس

اما یکی از نکات حائز اهمیت این رزمایش، پرواز فوجی پهپاد‌های شاهد ۱۶۱ و ۱۴۱ نیروی هوافضای سپاه بود. این پهپاد که پیش از این در عملیات ضربت محرم و در هم کوبیدن مواضع داعش در شرق فرات نیز مورد استفاده قرار گرفته بود، در حقیقت نمونه ۴۰ درصد پهپاد مشهور RQ-۱۷۰ آمریکایی است که سال ۱۳۹۰ به تور نیروی هوافضای سپاه افتاد.

سپاه پاسداران | سپاه، نیروی هوایی سپاه | نیروی هوافضای سپاه، پهپاد‌های ایران، اخبار نظامی | اخبار دفاعی.

در سال ۹۳ کار ساخت نمونه ۴۰ درصد پهپاد RQ-۱۷۰ آمریکایی با نام پهپاد‌های شاهد ۱۶۱ و ۱۴۱ در دستور کار نیروی هوافضای سپاه قرار می‌گیرد. تفاوت بین پهپاد شاهد ۱۴۱ و ۱۶۱ در این است که شاهد ۱۶۱ از یک موتور جت و شاهد ۱۴۱ از موتور پیستونی به‌عنوان پیشران استفاده می‌کنند.

شاهد ۱۶۱ پهپادی با مأموریت مراقبت رزمی و بیشینه برد ۵۰۰ کیلومتر است و می‌تواند تا ارتفاع ۲۵۰۰۰ پا پرواز کند. بیشینه سرعت این پهپاد ۲۷۵ کیلومتر بر ساعت و وزن برخاست آن ۷۰ کیلوگرم است و می‌تواند تا ۲ بمب را با خود حمل کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت