سردار کوثری: ما با کسی رودربایستی یا شوخی نداریم

کد خبر: 1046877

جانشین سابق قرارگاه ثارالله سپاه گفت: رزمایش‌های سپاه و ارتش به کشورهای همسایه اعلام کرد که اگر قدرتمند باشید کشوری حق دخالت در کشور شما ندارد.

باشگاه خبرنگاران: سردار سرتیپ پاسدار محمد اسماعیل کوثری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به رزمایش‌های اخیر نیروهای مسلح کشورمان گفت: انجام رزمایش عزیزان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ابتدا بر اساس یک برنامه سالیانه در جهت آمادگی یکان‌های عملیاتی و ستادها بود.

او ادامه داد: دوم هم اینکه در این رزمایش سلاح‌های جدید را در معرض آزمایش بگذارند و معایب و محاسن آن را به صورت دقیق به دست بیاورند، سوم اینکه نظارت توسط ستاد کل نیروهای مسلح که در رده بالاتر از ارتش و سپاه قرار دارد دقیقا در میدان رزم و عمل بررسی می‌شود. چهارم پیام دوستی به کشورهای همسایه داشت که اگر قدرتمند باشید دیگر هیچ کشوری حق دخالت در کشور شما ندارد.

جانشین سابق قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران افزود: ما قادریم که امنیت منطقه را خودمان به وجود بیاوریم نه اینکه کشورهای بیگانه و آنهایی که چشم طمع به این کشور و اموال آن دارند از هزارها کیلومتر دورتر بخواهند برای ما امنیت برقرار کنند و به وسیله این دروغ اقدامات دیگری را انجام دهند.

کوثری تصریح کرد: در نهایت هم این رزمایش‌ها نوعی حرکت بازدارنده بود، چرا که اگر نیروهای مسلح هر کشوری در جهت حفظ مرزهای جغرافیایی و حفظ دستاوردهایی که دارند قوی شوند قطعا و یقینا باعث یک حرکت بازدارنده برای دشمنانی که چشم طمع به این منطقه دارند خواهد بود؛ لذا در نهایت این حرکت نیروهای مسلح به خصوص سپاه و ارتش در این جهت است که به دشمنان تفهیم کنند که ما این آمادگی عکس العمل در کوتاه ترین زمان را داریم و آنها بدانند که ما با کسی رودربایستی یا شوخی نداریم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت