جزئیات حضور «یگان‌های واکنش‌ سریع» و «بالگردهای هوانیروز» در رزمایش ارتش

کد خبر: 600791

رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص)۴ نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز در منطقه عمومی جنوب شرق کشور آغاز شد. در این رزمایش تمام 23 رسته نزاجا پای کار آمدند تا بخش‌هایی از کارآمدی و توان نیروی زمینی ارتش به منصه ظهور برسد.

جزئیات حضور «یگان‌های واکنش‌ سریع» و «بالگردهای هوانیروز» در رزمایش ارتش
سرویس سیاسی فردا: رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص) 4 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز با اعلام رمز آغاز رزمایش با نام مقدس لبیک یا رسول الله (ص) توسط امیر سرتیپ ستاد کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش در منطقه عمومی جنوب شرق کشور آغاز شد.
امیر سرتیپ دوم ستاد سید کمال پیمبری، سخنگوی رزمایش محمد رسول الله (ص) 4 با اعلام مطلب فوق افزود: در اولین روز این رزمایش، جابجایی و اعزام یکان های واکنش سریع از سایر مناطق جغرافیایی کشور به‎ مناطق عملیاتی مورد نظر در کوتاه‌ترین زمان ممکن از هوا و زمین صورت گرفت.
سخنگوی رزمایش تصریح کرد: نمایش تحرک، کارآمدی و ارتقای آمادگی یکانها در پاسخ به‌ نیازهای عملیاتی و هر نوع تهدید و تمرین طرح‌ها و آموزش ‌های تخصصی از امروز در مناطق مختلف رزمایش به‌ مورد اجرا گذاشته شد.
سرتیپ دوم پیمبری افزود: ارزیابی آمادگی یکان های عمل کننده در حوزه تحرک تاکتیکی و جابجایی سریع، انتقال تجربه و توانایی های مدیریت رزم نوین به فرماندهان جوان در رده های فرماندهی و ستادی، کاهش زمان عکس العمل نیروها به تهدیدها و بکارگیری سامانه های دفاعی جدید، از جمله اهداف این رزمایش می باشد.
وی اضافه کرد: رزمایش محمد رسول الله(ص) 4 نیروی زمینی ارتش، در منطقه راهبردی جنوب شرق کشور و در وسعتی بیش از 220 هزار کیلومتر مربع و با شرکت یکان های مختلف نیروی زمینی و پشتیبانی نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) با محوریت قرارگاه ولایت نیروی زمینی ارتش در حال برگزاری است.
بر همین اساس در نخستین روز این رزمایش، جابجایی و اعزام یکان‌های واکنش سریع از سایر مناطق جغرافیایی کشور به‎ مناطق عملیاتی مورد نظر در کوتاه‌ترین زمان ممکن از هوا و زمین صورت گرفت.
همچنین دیگر یکان های پیاده، زرهی، توپخانه، پهپاد، جنگال و مخابرات نیروی زمینی ارتش نیز در سطح منطقه عمومی رزمایش استقرار عملیاتی پیدا کردند.
همچنین امیرسرتیپ دوم خلبان هوشنگ یاری فرمانده هوانیروز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه روز اول رزمایش محمد رسول‌الله در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این رزمایش گوشه‌ای از اقتدار ارتش جمهوری اسلامی ایران را به نمایش می‌گذارد عنوان داشت: هوانیروز بخشی از اقتدار و توانمندی بالگردی ارتش جمهوری اسلامی ایران را به منصه اجرا و ظهور می‌گذارد.
وی افزود: در این رزمایش از انواع مأموریت‌های بالگردی، چتربازی، هلی بُرن، حمل مجروح، امداد هوایی و یکان بالگردی نزاجا به به نمایش خواهد گذاشت.
امیر سرتیپ دوم خلبان یاری با بیان اینکه ما در طول سال آموزش‌های خاصی را داریم تأکید کرد: آمایش سرزمینی، نگهداری و تعمیر قطعات در بیابان و شرایط سخت را در این رزمایش آزمایش خواهیم کرد و این توانمندی توسط سلسله مراتب ارزیابی خواهد شد.
فرمانده هوانیروز نیروی زمینی ارتش گفت: ما در رزمایش‌های مختلف حضور داشته‌ایم و تاکتیک‌های مختلف را پیاده سازی کرده ایم و بنا به دستور سلسله مراتب هرجا که لازم باشد آن را اجرایی و عملیاتی می‌کنیم.
وی در پایان خاطر نشان کرد: ده ها فروند بالگرد 206، 209 و 214 در این رزمایش شرکت می‌کنند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش: رزمایش محمدرسول الله(ص) در سه مرحله انجام خواهد پذیرفت
امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز در حاشیه آغاز اولین مرحله از رزمایش نزاجا گفت: رزمایش محمد رسول‌الله(ص) 4 در محدوده جنوب شرق کشور و در وسعتی بیش از 200 هزار کیلومتر مربع از امروز آغاز شده و در سه مرحله انجام خواهد شد. وی افزود: در این رزمایش در هر مرحله تاکتیک‌هایی را که پیش از این نیروها در دانشکده‌ها مورد بحث و اجرای تئوریک قرار داده بودند، در صحنه عمل اجرا می‌کنند. فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: در این رزمایش تمام رسته‌های نزاجا اعم از 23 رسته پای کار آمدند تا بخش‌هایی از کارآمدی و توان نیروی زمینی ارتش به منصه ظهور برسد.
امیر حیدری هدف اصلی از اجرای رزمایش بزرگ نزاجا را تمرین و ارتقای یگان‌های رزمی به منظور بدست آوردن رکوردهای جدید عنوان کرد و گفت: منطقه‌ای که در آن رزمایش در حال برگزاری است، از شرایط به خصوصی برخوردار بوده و برای ما اهمیت زیادی دارد، البته نیروهای ارتش تمرینات خود را می‌توانند در هر نقطه‌ای از کشور انجام دهند، ولی امروز تصمیم گرفته‌ایم که در این منطقه خاص تمرین کنیم. وی خاطرنشان کرد: نیروی دریایی ارتش تمرینات خود را در این منطقه انجام داده و ما هم برای هم‌افزایی طرح‌های خود را در این منطقه اجرا می‌کنیم.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

سایر رسانه ها