افشای مکالمات تحقیرآمیز آمریکا و انگلیس با اعراب

کد خبر: 948394

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: صدای ضبط شده بیسیم آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها را داریم که خطاب به کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌گویند "خفه شوید".

خبرگزاری فارس: سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز در رویداد چالش نوآوری طراحی دستگاه حفاظت خوراکی جریان تزریقی در شناورها که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری برگزار شد، اظهار داشت: کشور ایران با ۲۲۰۰ کیلومتر آب در جنوب و ۱۲۰۰ کیلومتر ساحل در شمال کشوری دریایی بوده و لازمه آن حضوری با صلابت و قدرت در دریا است.

وی با اشاره به حضور همیشگی بیگانگان در طول تاریخ در خلیج فارس به دلیل اهمیت بالای این نقطه ادامه داد: پرتغالی‌ها در سال ۱۵۰۸ میلادی در یک زمان طولانی در شرایطی سخت، خشن از نظر جغرافیایی و امکانات اولیه با مشقت حدود ۱۱۷ سال در خلیج همیشه فارس حضور داشتند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به ظلم‌های همیشگی انگلیس‌ها از اروند تا خلیج فارس خاطرنشان کرد: امروز هم آمریکایی‌ها به دلیل اهمیت منطقه حضور دارند ولی مثل همیشه کاری از پیش نخواهند برد.

سردار تنگسیری با اشاره به اقتدار، صلابت و قدرت ایران که مرهون رهبری امام(ره) و خون شهدا دانست و تصریح کرد: صدای ضبط شده بیسیم آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها را داریم که خطاب به نیروهای کشورهایی حاشیه خلیج فارس می‌گویند "خفه شوید".

وی با بیان اینکه نیروی دریایی سپاه پاسداران ۳۲ دانشگاه در ارتباط هستیم، عنوان کرد: برای حضور و وجود استوار در دریا نیازمند کارهای علمی هستیم و اعتقاد و باور بر استفاده از ظرفیت نخبگان دانشگاهیان داریم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ایستادگی ما در برابر دشمنان را شاخص و معیار مردانگی برای نسل‌های بعدی دانست و اضافه کرد: در تاریخ ما رزمندگانی با دست خالی مقابل ۸۲ کشور هشت سال ایستادند و وجبی از خاک کشور را به بیگانگان ندادند و همواره روسفید هستند.

سردار تنگسیری با اشاره به روزگار حکومت انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها در کشور ما یادآور شد: نیروی دریایی ما در همین چند سال اخیر دو بار آمریکایی‌ها و یکبار انگلیسی‌ها را در خلیج فارس گرفتند و با ظلالت کامل کشور را ترک کردند.

وی در ادامه با اشاره به موضوع همایش خوردگی را معضلی مهم در دریا یاد کرد و گفت: شرایط خلیج فارس و رطوبت بالای ۹۸ درصد در بندرعباس خوردگی در سواحل ایران بسیار بالا برده است و اثر زیادی روی تجهیزات دارد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه از نخبگان و جوانان خواست بازدیدی از جزایر داشته باشند تا اهمیت آن را درک کرده و برای حفاظت از آن جان‌فشانی کنند.

سردار تنگسیری با بیان اینکه نیروهای دریایی گاهی با دو دشمن شرایط جوی و دشمن فیزیکی مواجه هستند، ابراز داشت: نیروی دریایی بسیار جامع است که اگر در زمان صلح کار نشود و فرهنگ و انگیزه لازم ایجاد نشود، در زمان جنگ مشکل خواهیم داشت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت