رادار «فلق» رونمایی شد

کد خبر: 950422

رادار «فلق» صبح امروز با حضور فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش رونمایی شد.

باشگاه خبرنگاران: سامانه راداری «فلق» صبح امروز با حضور امیر سرتیپ «علیرضا صباحی‌فرد» فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش رونمایی شد.

این سامانه که پیش از این، «گاما» نامیده می‌شد، پس از بازآماد و به‌روزسازی با عنوان فلق آماده تحویل به یگان‌های پدافند هوایی شد.

امیر صباحی فرد در خصوص قابلیت‌های عملیاتی این سامانه گفت: این رادار قادر است انواع موشک‌های کروز، هواپیما‌های پنهان‌کار، سامانه‌های پهپادی و همچنین موشک‌های بالستیک را در شعاع ۴۰۰ کیومتری کشف و شناسایی کند.

بنا بر این گزارش، بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ نفر ساعت کار بر روی این سامانه راداری صورت گرفته است.

امیر صباحی‌فرد: سامانه «فلق» قابلیت شناسایی انواع موشک‌ها و پرنده‌ها را دارد

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: سامانه «فلق» می‌تواند انواع و اقسام موشک‌های کروز، بالستیک و هواپیماهای پنهان‌کار و بدون ‌سرنشین را کشف و شناسایی کند.

به گزارش مهر، امیر علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش صبح امروز (شنبه ۱۹ مرداد ماه) در آئین رونمایی از سامانه «فلق» اظهار داشت: بار دیگر جوانان غیور نیروی پدافند هوایی ارتش موفق شدند یکی دیگر از سامانه‌هایی که مدت‌ها غیرعملیاتی شده بود را با یک کار بسیار سنگین که حتی سازندگان این سامانه هم نتوانسته بودند آن را انجام دهند، اورهال کنند.

وی با بیان اینکه این سامانه مجهز به رادار «گاما» یا «فلق» است، گفت: این سامانه قابلیت‌های بسیار بالایی دارد و می‌تواند انواع و اقسام موشک‌های کروز، بالستیک و هواپیماهای پنهان‌کار و بدون ‌سرنشین را کشف و شناسایی کند.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش افزود: سامانه فلق ۴۰۰ کیلومتر برد عملیاتی دارد و بیش از ۲۳۰۰ «نفر ساعت کار» زمان اورهال آن طول کشیده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت