سردار جلالی: صنعت دفاعی کشوردستاورد دفاع مقدس است

کد خبر: 955979

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور از صنعت دفاعی کشور به عنوان یکی از دستاوردهای دفاع مقدس یاد کرد و گفت: آمریکا بزرگترین دشمنی را با سپاه دارد زیرا به قدرت سپاه پی برده است.

خبرگزاری مهر: سردار غلامرضا جلالی عصر پنجشنبه در مراسم یادواره سه سردار و ۲۲ شهید روستای شیخ آباد واقع در شهرستان نظرآباد، اظهار کرد: تقارن هفته دفاع مقدس با ماه محرم از اهمیت بالایی برخوردار است که باید مورد توجه متولیان باشد.

وی با اشاره به اهمیت مبارزه با کفر، ظلم و استکبار، گفت: پیام عاشورا، پیام مبارزه است، پیام پیروزی خون بر شمشیر است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه عاشورا را نباید فقط در گذشته ببینیم، گفت: عاشورا برای گذشته نیست، فرهنگ حسینی برای همه زمان ها است.

سردار جلالی در بخش دیگری با تاکید بر اینکه امام راحل روح و فرهنگ عاشورا را در جبهه ها زنده کرد، گفت: امام تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد. جنگ فقط خونریزی نبود، امام با دم مسیحایی جبهه را تبدیل به دانشگاه کادرسازی کرد.

وی با اشاره به اینکه هشت سال جنگ تحمیلی طراحی شده بود تا انقلاب اسلامی را از بین ببرد، گفت: این در حالی است که رزمندگان اسلام جبهه را تبدیل به صحنه حق علیه باطل کردند و از جان گذشتند تا ایران بماند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در بخش دیگری با تاکید بر اینکه جبهه موجب تحول شد، گفت: وقتی دستاوردهای دفاع مقدس را مرور می کنیم می بینیم انسان های تربیت شدند که کشور را بسازند.

سردار جلالی با اشاره به اینکه در فرهنگ عاشورا مفهومی به نام اطاعت از رهبری وجود دارد، گفت: امام حسین (ع) وقتی تصمیم گرفت به سمت کربلا حرکت کند، یارانش تابع وی بودند.

وی گفت: مسیری که امام حسین برای رسیدن به هدف یعنی پیروزی خون بر شمشیر طراحی کرده بود منجر به شهادت خود و یارانش شد زیرا مبارزه با ظلم و کفر هدف والای امام و یارانش بود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه امام حسین (ع) با فدا کردن جان خود، خانواده و یارانش، دین را نجات داد، گفت: وفاداری یکی دیگر از درس های عاشورا است که باید سرلوحه ما باشد.

سردار جلالی با بیان اینکه شهدای ما منطق شهادت طلبی داشتند، گفت: شجاعت و نترسیدن از دشمن ضروری است.

وی با اشاره به اهمیت مولفه های قدرت نرم دفاعی، گفت: مولفه های قدرت نرم دفاعی از فرهنگ شیعه و فرهنگ جهاد و شهادت استخراج شده که برای کشور بسیار ارزشمند و موثر است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در بحخش دیگری گفت: اگر عده ای ناآگاهانه عکس و اسم شهدا را از خیابان ها برمی دارند در واقع دارند مولفه های قدرت نرم دفاعی را کاهش می دهند.

سردار جلالی با بیان اینکه شهدا یک عملکرد فیزیکی داشتند و یک عملکرد معنوی، گفت: عملکرد فیزیکی شهدا حضور در جبهه ها بوده که با موفقیت طی شده است و از عملکرد معنوی آنها فرهنگ شهادت تولید شده که ادامه دارد.

وی اضافه کرد: امروزه بزرگداشت یاد شهدا قدرت نرم معنوی و دفاعی کشور را ارتقا می دهد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه دفاع مقدس برای ما دستاوردهای زیادی داشته است، گفت: در زمان جنگ ارتش ما به دلیل تغییرات ناشی از سقوط رژیم پهلوی و به هم خوردن سازماندهی دچار آسیب شده بود زیرا ارتش پیش از انقلاب به آمریکا وابسته بود، این در حالی است که امروزه ارتشی داریم که برگرفته از منطق اسلامی است. ارتشی که شهید صیاد شیرازی را تقدیم انقلاب می کند.

سردار جلالی با بیان اینکه سپاه انقلاب اسلامی دستاورد دفاع مقدس است، گفت: سپاه در جنگ متولد شد، رشد کرد و به بلوغ رسید.

وی تاکید کرد: آمریکا بزرگترین دشمنی را با سپاه دارد زیرا به قدرت سپاه پی برده است، سپاه برای کشور ارزشمند است و استوانه دفاع و پاسداری از انقلاب و کشور است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه سپاه محصول دفاع مقدس است، گفت: پس از جنگ صاحب دو سازمان نظامی مستحکم و قوی به نام سپاه و ارتش شدیم.

سردار جلالی سومین سازمان نظامی قدرتمند کشور را بسیج دانست و گفت: دفاع مردمی از اهمیت زیادی برخوردار است به این دلیل بسیج متولد شد.

وی از صنعت دفاعی کشور به عنوان یکی از دستاوردهای دفاع مقدس یاد کرد و گفت: ما زمان جنگ فقط می توانستیم یک تفنگ ژ۳ معمولی را مونتاژ کنیم، تقریبا قدرت تولید سلاح نداشتیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: این در حالی است که امروز دشمنان از قدرت نظامی ما در هراس هستند و به برکت خون شهدا پیروز همه میدان ها خواهیم بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت