وزیر دفاع: امروز «عرصه اقتصادی» میدان واقعی مبارزه است

کد خبر: 968121

وزیر دفاع گفت: "عرصه ی اقتصادی" میدان واقعی مبارزه است و انقلابی ترین و جهادی ترین کار تقویت حوزه اقتصاد ملی است و وظیفه و تکلیف همگان توجه و تاکید ویژه بر (اقتصاد مقاومتی) وبهره گیری از تمامی ظرفیت های ملی و بومی کشور و نگاه به درون و توانمند سازی اقتصاد است.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی در بازدید از مجتمع های کشاورزی، دامپروری و روغن کشی سازمان اتکا در ورامین که با حضور مدیر عامل سازمان اتکا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ورامین، مدیران شهرستان ورامین در پیشوا و مدیران ارشد وزارت دفاع برگزار شد با ابراز خرسندی از حضور در شهرستان ورامین پیشوا جلیل آباد که طلایه دار و پیشگام قیام خونین 15 خرداد 1342 بودند اظهار داشت: مردم مومن و انقلابی این شهرستان، حق بزرگی بر گردن انقلاب اسلامی و ملت عزیزمان دارند و ما همواره قدردان قیام طاغوت ستیزِ مردمان این دیار ولایت مدار هستیم.

وزیر دفاع با اشاره به مسئولیت خطیر و حساس دولت، نظام اسلامی و نیروهای مسلح در تامین امنیت ملی تصریح کرد: امنیت شرایط لازم برای هر پیشرفت و توسعه ای است و بی تردید سرمایه گذاری و تحول و رشد اقتصادی کشور نیازمند استقرار امنیت پایداردر کشور است.

امیر سرتیپ حاتمی پایه های اصلی و اساس مقوله امنیت را 2 مؤلفه ی نیروی انسانی و تجهیزات و تسلیحات دفاعی برشمرد و افزود: محور اصلی امنیت، نیروهای مسلح جان برکف، با انگیزه ، مومن، بصیر و ایثارگری است که کشور را در قبال تهدیدات دشمنان قسم خورده حفاظت و حراست می کنند و امروز به برکت هدایت های حکیمانه فرمانده معظم کل قوا امام خامنه ای «مدظله العالی» ایران اسلامی دارای نیروهای مسلح مقتدر، انقلابی ، مجرب و آموزش دیده ای است که در دنیا بی نظیر است.

وزیر دفاع در تبیین و تشریح وظایف و مأموریت های خطیر قانونی وزارت دفاع در قبال نیروهای مسلح گفت : بسیار مفتخریم که در مجموعه وزارت دفاع با بهره مندی از خیل عظیم متخصصین ، دانشمندان ، محققین و پژوهشگران مومن و انقلابی، خادم و خدمتگزار نیروهای مسلح آماده و پا در رکاب هستیم که تولید کننده امنیت، اقتدار و قدرت بازدارندگی ملی هستند و وزارت دفاع به عنوان پشتیبان و حامی رزمندگان موظف است با تعامل با دولت و مجلس شورای اسلامی به گونه ای سعی و تلاش نماید تا نیروهای مسلح مان کمترین دغدغه را نسبت به معیشت ، آسایش و منزلت خود داشته باشند.

امیر سرتیپ حاتمی در تشریح مولفه دوم امنیت، تسلیحات و تجهیزات دفاعی را به عنوان یک پایه اساس حفظ امنیت ملی بر شمرد و تصریح کرد : جمهوری اسلامی ایران از جمله کشورهایی است که از اولین روزهای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تحت شدیدترین تحریم های ظالمانه و به خصوص در حوزه های دفاعی و نظامی قرار گرفت ولیکن امروز نیروهای مسلح و صنعت دفاعی به چنان توانایی و قابلیتی در حوزه ی خودکفایی دست یافته اند که می توانند نیازهای عرصه رزم را مطابق با نوع تهدیدات پیش رو طراحی ، تولید و بکارگیری کنند.

وزیر دفاع افزود : متخصصین صنعت دفاعی قادرند با بهره گیری از علم، دانش و تجربه ارزشمند 4 دهه علمی انقلاب اسلامی ، طرح و ایده ی نیروهای مسلح را در مدت زمان کوتاه به محصول و دستاورد دفاعی تبدیل کرده و از این جهت خار چشم دشمنان شده اند. امیر حاتمی با اشاره به توطئه اخیر دشمنان نظام اسلامی در جهت مخدوش ساختن امنیت ملی کشورمان تصریح کرد: این بار نیز با رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری «مدظله العالی» ، آگاهی ، بصیرت و دشمن شناسی ملت، ترفند دشمنان با شکست مواجه شد.

وزیر دفاع آخرین حربه نظام استکبار را «جنگ اقتصادی» و «فشار حداکثری» علیه ملت مظلوم ایران اسلامی عنوان کرد و گفت ؛ در این شرایط بسیار حساس، "عرصه ی اقتصادی" میدان واقعی مبارزه است و انقلابی ترین و جهادی ترین کار تقویت حوزه اقتصاد ملی است و وظیفه و تکلیف همگان توجه و تاکید ویژه بر (اقتصاد مقاومتی) و بهره گیری از تمامی ظرفیت های ملی و بومی کشور و نگاه به درون و توانمند سازی اقتصاد است.

امیر سرتیپ حاتمی از خود اتکائی و خودکفائی در حوزه های دفاعی و نظامی به عنوان الگوی پیشرفت نظام اسلامی وعرصه ی شکست راهبرد دشمنان در مقابله با انقلاب اسلامی نام برد و گفت :در حوزه های اقتصادی هم می بایست با الگوگیری از قطع هر گونه وابستگی در عرصه های دفاعی به خودکفائی و شکوفائی دست یابیم.

وزیر دفاع راه برون رفت از دسیسه ها، توطئه ها و دشمنی های نظام سلطه را ایستادگی ملت ایران ، تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری ، تلاش و سخت کوشی مسئولین و مردم ، انسجام ، یکپارچگی، وحدت و همدلی دانست و اظهار امیدواری کرد : بر این باوریم که ملت بزرگ ایران اسلامی با تکیه بر ایمان راسخ خود، فرهنگ غنی ایرانی - اسلامی ، امید به نصرت و مددالهی ، قطعاً این مقطع تاریخی را نیز با موفقیت و پیروزی پشت سر خواهد گذاشت و به قله های فتح و پیروزی دست خواهد یافت و تا آنروز ملت ایران اسلامی فاصله زیادی نخواهد داشت. انتهای پیام

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت