سرلشکر جعفری: دشمن از جنگ نظامی با جمهوری اسلامی پشیمان است

کد خبر: 969034

فرمانده قرارگاه فرهنگی بقیه‌الله (عج) در پنجمین اجلاس سراسری مردمی فعالان جهاد و شهادت گفت: انقلاب اسلامی، باید در گام دوم خود به صورت گسترده‌تر در عرصه بین‌الملل، عملکرد خود را دنبال کند.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی بقیه‌الله (عج) در نشست بررسی ظرفیت‌های فرهنگ جهاد و شهادت در جنگ نرم که در حاشیه پنجمین اجلاس سراسری فعالان مردمی جهاد و شهادت در مسجد باغ موزه دفاع مقدس تهران برگزار شد، با بیان اینکه رسالت اصلی راویان و فعالان جهاد و شهادت ترویج فرهنگ جهاد و شهادت است، اظهار کرد: این رسالت مهم کمتر از مقام شهادت و ایثار در راه خداوند متعال نیست.

وی با تاکید بر اینکه شهدا به اذن الهی زنده هستند و فرهنگ اسلام را ترویج می‌دهند، اضافه کرد: پیام شهدا بعد از شهادت این است که ما نباید از ادامه دادن راه حق ناامید شویم و تا زمانی که جان در بدن داریم در راستای مبارزه با ظالم و تحقق عدل دست از تلاش برنداریم.

فرمانده قرارگاه فرهنگی بقیه‌الله(عج)، صبر و استقامت مردم را نشان از قدرت اسلام و اراده الهی دانست و تصریح کرد: برخی به نصرت الهی ایمان دارند و همچنان در این مسیر گام برمی‌دارند تا به پیروزی نهایی برسند اما افرادی که به این راه اعتقادی ندارند همچنان برای حرکت خود به خارج از کشور و به غیر از خدا متکی هستند.

وی با اشاره به قیام امام حسین(ع) عنوان کرد: عشق و محبتی که امروزه در سراسر جهان مشاهده می‌شود نشان می‌دهد پیروز حقیقی حادثه عاشورا امام حسین(ع) بوده است.

جعفری با بیان اینکه دوران هشت سال دفاع مقدس ایران عطر و فرهنگ جهاد و شهادت را در دنیا زنده کرد، گفت: انقلاب اسلامی چیزی به غیر از اراده الهی برای گسترش نور خداوند متعال روی زمین نیست و کافران و مشرکان و در رأس آن‌ها آمریکا و اسرائیل به دنبال خاموش کردن نور الهی هستند.

وی خاطرنشان کرد: دشمن از جنگ نظامی با جمهوری اسلامی پشیمان است چرا که اکنون تقدس دفاع مقدس دنیا را فرا می‌گیرد و این فرهنگ دفاع مقدس هر روز فشار بیشتری بر گلوی استکبار جهانی وارد می‌کند.

سرلشکر جعفری مقاومت، ایستادگی و فرهنگ ایثار و شهادت را پایه و مبنای انقلاب اسلامی دانست و گفت: قدرتی امروز جمهوری اسلامی که به برکت پشتیبانی مردم و خون شهدا به دست آمده ایران را نسبت به دیگر کشورها متمایز کرده است چراکه هر گونه از توطئه‌های برنامه‌ریزی‌شده‌ای که تاکنون علیه ایران انجام شده است می‌توانسته یک کشور را به صورت کامل به براندازی بکشاند. ایشان با بیان اینکه برخی گوششان کر و چشمان کور است و عنایات شهدا را نمی‌شوند و نمی‌بینند، گفت: اسلام انفرادی به درد اسلام و خدا نمی‌خورد چرا که ما نیازمند مسلمان اجتماعی هستیم که در عرصه‌های مختلف جهاد فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی نقش‌آفرین باشد و این شرط واقعی مؤمن بودن است.

وی فرهنگ جهاد و شهادت را از خود گذشتن از خود برای خداوند و خدمت به خلق دانست و تصریح کرد: شهدا بعد از شهادت خود نیز همچنان درحال جهاد هستند اما این جهاد آن‌ها در عرصه جنگ نرم دنبال می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بدون حضور گسترده و مؤثر مردم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به مرحله اجرا نمی‌رسد، اظهار کرد: عبور دادن انقلاب اسلامی از موانع بزرگی که در مراحل اسلامی شدن دستگاه‌های نظام و جامعه بر سر راه ایران است فقط به دست مردم رقم زده می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: انقلاب اسلامی، باید در گام دوم خود به صورت گسترده‌تر در عرصه بین‌الملل، عملکرد خود را دنبال کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت