قابلیت کشف همزمان ۳۰۰ هدف توسط رادار مراقب

کد خبر: 988969

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: سامانه راداری مراقب می‌تواند در برد ۴۰۰ کیلومتر با دقت و سرعت ۳۰۰ هدف را به صورت هم‌زمان و با تجزیه و تحلیل کامل رصد کند.

قابلیت کشف همزمان ۳۰۰ هدف توسط رادار مراقب

خبرگزاری فارس: امیر صمد آقامحمدی رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش در گفتگویی تلویزیونی در تشریح ویژگی‌های رادار مراقب و خلیج فارس که روز گذشته رونمایی شدند، اظهار داشت: این سامانه‌ها با این بردهایی که دارند، یک ویژگی‌های متمایز و خاصی را به دنیا و صنایع نظامی اعلام کردند.

وی افزود: ما موفق شدیم در رادار خلیج فارس در باند فرکانسی خیلی پایین به فناوری آرایه فازی و کشف سه بعدی و راداری که Bistatic است دست پیدا کنم؛ با این ویژگی‌ها دیگر هیچگونه هواپیمای رادارگریزی نمی‌تواند از تور این رادار خارج شود.

آقامحمدی در تشریح دیگر ویژگی‌های رادار خلیج فارس، ادامه داد: در رادار خلیج فارس که ورژن جدیدش دیروز رونمایی شد و در یکی از مناطق مان در مجاورت مرزها گسترش یافت هم می‌توانیم بگوییم که در فاصله ۸۰۰ کیلومتر هیچگونه هواپیمای رادارگریزی و حتی موشک‌‌های بالستیک هم نمی‌تواند از تور کشف آن فرار کند.

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش در خصوص رادار مراقب نیز، گفت: رادار مراقب هم سامانه راداری کشف، شناسایی و رهگیری است که با استفاده از فناوری آرایه فازی و کشف سه بعدی در برد ۴۰۰ کیلومتر با دقت و سرعت می توانیم ۳۰۰ هدف را به صورت هم‌زمان و با تجزیه و تحلیل کامل رصد کنیم.

وی در پایان عنوان کرد: به صراحت می‌توانیم بگوییم که رادار خلیج فارس هیچ مشابه خارجی ندارد چون در حوزه فرکانس خیلی پایین معمولا کشورهایی هم که در این حوزه ورود کردند موفق نبودند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها