وعده رئیس سازمان انرژی اتمی برای ۱۴۰۰

کد خبر: 1019182

رییس سازمان انرژی اتمی از تکمیل مرکز یون درمانی البرز و نیز مرکز تولید رادیودارو‌ها بر اساس استاندارد GPM در اوایل ۱۴۰۰ خبر داد.

وعده رئیس سازمان انرژی اتمی برای ۱۴۰۰

خبرگزاری ایسنا: رییس سازمان انرژی اتمی از تکمیل مرکز یون درمانی البرز و نیز مرکز تولید رادیودارو‌ها بر اساس استاندارد GPM در اوایل ۱۴۰۰ خبر داد.

علی اکبر صالحی در سخنانی اظهار کرد: ما مشغول ساخت بیمارستان بزرگی که ششمین بیمارستان از نوع خود در جهان است به نام مرکز "یون درمانی" در البرز هستیم که در غرب آسیا بی‌نظیر است. تقریبا مراحل آخر کار را طی می‌کند و امیداوریم اوایل ۱۴۰۰ تست‌های اولیه را شروع کنیم.

وی ادامه داد: این بیمارستان برای درمان بیماری‌های صعب العلاج به ویژه سرطان است و هزینه آن ۲۰۰ میلیون یورو است که مجموعه تجهیزات همه بیمارستان‌ها را اگر جمع کنیم اینقدر نمی‌شود. سازمان انرژی اتمی وظیفه خود دید با کمک وزارت بهداشت در حوزه سلامت هزینه‌هایی در این سطح انجام دهد که نیاز مردم را به یون درمانی مرتفع کند.

رییس سازمان انرژی اتمی هم چنین گفت: مرکز دیگری را داریم که توسعه رادیودارو‌ها به صورت استاندارد GMP است که تجهیزاتی حدود ۶۰ میلیون یورو برای آن خریداری شده است و تا اوایل ۱۴۰۰ آن نیز راه اندازی می‌شود. این مرکز در ساختمانی حدود ۳۷ هزار متر است و تجهیزاتش خریداری شده است.

وی اظهار امیدواری کرد که با راه اندازی این مرکز شاهد تولید رادیودارو‌ها در سطح استاندارد بین المللی در حد وسیع و نیز توسعه صادرات در این حوزه باشیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها