صفر تا ۱۰۰ صنعت هسته‌ای کشور بومی است

کد خبر: 900850

دستیار و مشاور رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: خوشبختانه امروز از صفر تا ۱۰۰ صنعت هسته‌ای کشور بومی است و از توان داخلی دانشمندان استفاده می‌شود.

خبرگزاری مهر: علی اصغر زارعان شامگاه شنبه در مراسم افتتاحیه چهل و پنجمین نمایشگاه صنعت هسته‌ای کشور در دانشگاه کاشان برگزاری این نمایشگاه در دانشگاه‌ها را آگاه سازی دانشگاهیان نسبت به دانش بومی هسته‌ای و معرفی آن به عنوان یک تکنولوژی مفید در زندگی مردم برشمر د. و اظهار داشت: دسترسی سریع و راحت و جامع دانشگاهیان به آخرین دستاورد‌های صنعت هسته‌ای ومعرفی کاربرد‌های جنبی این صنعت به استادان و دانشجویان از دیگر دستاور‌های برگزاری این نمایشگاه است.

وی افزود: برگزاری این نمایشگاه زمینه ارتباط هر چه بیشتر دانشگاه با صنعت هسته‌ای و سازمان انرژی اتمی را ارتقاء می‌بخشد و سعی می‌شود تا پروژه‌هایی و رشته‌هایی که مد نظر در صنعت هسته‌ای است تعریف شود.

دستیار و مشاور رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه با همراهی و تلاش دانشجویان و استدان دانشگاه می‌توان وابستگی خودمان را به غرب به طور کامل دور سازیم خاطر نشان کرد: سازمان انرژی اتمی یکی از سازمان‌های اقتدار آفرین است که بدون وابستگی به غرب و شرق به جایگاه بسیار خوبی رسیده است.

صفر تا ۱۰۰ صنعت هسته‌ای کشور بومی است

وی افزود: خوشبختانه امروز از صفر تا ۱۰۰ صنعت هسته‌ای کشور بومی است و از توان داخلی دانشمندان استفاده می‌شود.

زارعان با بیان اینکه پایه و اساس به استخراج و اکتشاف بستگی دارد خاطر نشان کرد: از مواد اولیه صنعت هسته‌ای کیک زرد است که امروز با یاری خداوند توانسته ایم اورانیوم بومی را تولید و نیاز نیروگاه‌ها تامین کنیم.

وی از شناسایی بزرگترین معدن سنگ آهن در کشور با عملیات ژئو فیزیک خبر داد و گفت: سرریز دانش در تمام صنایع تاثیر گذار بوده است، دشمنان ایران اسلامی در صدد توقف تولید علم و دانش در کشور ایران هستند چراکه آن‌ها می‌دانند تولید علم و توسعه فناوری‌های نوین روز به روز به قدرت کشور می‌افزاید.

صنعت هسته‌ای در تمامی صنایع کاربرد دارد

مشاور سازمان انرژی اتمی اقتدار علمی کشور را در راستای تولید علم به فناوری عنوان کرد و افزود: صنعت هسته‌ای در تمامی صنایع کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد و باید باور داشته باشیم که ایران از معدود کشور‌های موفق در تولید و استفاده از انرژی هسته‌ای است.

وی با اشاره به اینکه تحریم‌ها تاکنون نتوانسته توسعه صنعت هسته‌ای را متوقف کند، بیان داشت: امروز سالانه حدود ۲۰ تن آب سنگین را تولید می‌کنیم.

زارعان در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه صنعت نفت و تولید سانتریفیوژ نیز در کشور به خودکفایی کامل رسیدیم، اضافه کرد: این در حالی است که در دوران قبل از انقلاب حتی یک سانتریفیوژ هم در کشور تولید نشده بود.

برخی می‌گویند ایران در مساله برجام خیلی از امتیازات را از دست داده است

وی با اشاره به اینکه برخی می‌گویند ایران در مساله برجام خیلی از امتیازات را از دست داده است، گفت: باید باور داشته باشیم که هر گاه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اراده کند ما می‌توانیم بهتر از قبل به وضعیت گذشته بازگردیم.

گفتنی است چهل و پنجمین نمایشگاه تخصصی دستاورد‌های هسته‌ای در دانشگاه کاشان از روزهای۱۷ تا ۲۱ آذر از ساعت ۹ تا ۱۲.۳۰ و ۱۴ تا ۱۷ دایر است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت