نقاش روی پرده

کد خبر: 1204480

بیراه نیست بگوییم جامعه ایرانی با شنیدن کلمه نقاش بیش از آنکه یاد بزرگانی همچون ون‌گوگ و داوینچی بیفتد به یاد «باب راس» می‌افتد، آموزشگار نقاشی که تا مدت‌ها برنامه‌هایش از تلویزیون ایران پخش می‌شد و به نوعی به نمادی از یک هنرمند نقاش میان ما تبدیل شده بود.

نقاش روی پرده

اما این اقبال تنها محدود به ایران نیست و او آنقدر مشهور است که قرار است به زودی فیلمی سینمایی ـ البته کمدی ـ با نگاهی به زندگی او روی پرده سینما برود.

نخستین تریلر از فیلم کمدی جدیدی به نام «نقاش» در حالی منتشر شد که «اوون ویلسون» در نقش ‌شخصیتی مشابه «باب راس» چهره معروف برنامه تلویزیونی «لذت نقاشی» مقابل دوربین می‌رود.   در این فیلم «ویلسون» در نقش «کارل ناگیل» نقاش برتر تلویزیونی بازی می‌کند که با روی کار آمدن یک هنرمند جوان‌تر، به حاشیه می‌رود. 

شخصیت  «ناگیل» یادآور نقاش محبوب تلویزیون «باب راس» است که از سال ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۴ در برنامه تلویزیونی آموزشی «لذت نقاشی» حضور داشت و در سال ۱۹۹۵ در سن ۵۲ سالگی درگذشت.

 «اوون ویلسون» نقش اصلی این فیلم را برعهده دارد و پیش از این در فیلم‌هایی چون «رویال»،  «زولاندر» و  «گزارش فرانسوی» بازی کرده است. این بازیگر همچنین فیلم «عمارت شبح زده» را با بازی  «جیمی لی کرتیس»،  «جرد لتو» و  «وینونا رایدر» در نوبت اکران دارد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها