شیوع کرونا در ایران چند نفر را از کار بیکار کرد؟ +تصویر

کد خبر: 1002946

اینفوگرافیکی از تعداد افرادی که به دلیل شیوع ویروس کرونا از کار خود بیکار شدند را مشاهده می‌کنید.

شیوع کرونا در ایران چند نفر را از کار بیکار کرد؟ +تصویر

باشگاه خبرنگاران:شیوع ویروس کرونا در جهان و به ویژه در کشور ما شرایط ویژه‌ای را برای زندگی مردم رقم زد و مردم را مجبور به تغییر در شیوه زندگی خود کرد.

بسیاری از افراد به دلیل اینکه این ویروس در روند کسب و کارشان تاثیر گذاشته و آن‌ها را از ادامه فعالیت در اجتماع باز داشت، در تامین مخارج زندگیشان دچار مشکلات جدی شدند که بخش اعظم آن به دلیل قرنطینه خانگی برای پیشگیری از شیوع کرونا رخ داد.

افراد پس از وقوع این شرایط اقدام به ثبت نام و دریافت بیمه بیکاری برای گذران زندگی خود کردند که تعداد آن‌ها در استان‌های مختلف کشور متفاوت بود.

استان‌هایی که از نظر تعداد افراد بیکارشده بر اثر ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی، گیلان، البرز، تهران، مازندران، گستان، قم، خراسان رضوی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، یزد، کرمان، فارس و هرمزگان هستند.

استان‌های آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، همدان، کرمانشاه، مرکزی، لرستان، کردستان، سمنان، خراسان جنوبی، کهکیلویه و بویراحمد، بوشهر و سیستان و بلوچستان در وضعیت زرد قرار داردند. وضعیت استان‌های خراسان شمالی و ایلام نیز در این زمینه سبز رنگ است.

گفتنی است؛ استان‌هایی که تعداد ثبت نام کنندگان برای دریافت بیمه بیکاری بیش از ۱۰ هزار نفر باشند در وضعیت قرمز، بین ۵ هزار تا ۱۰ هزار نفر در وضعیت زرد و کمتر از ۵ هزار نفر در وضعیت سبز قرار دارند.

در ادامه اینفوگرافیک وضعیت بیکاران بر اثر شیوع ویروس کرونا را به تفکیک استان‌های کشور مشاهده می‌کنید:

شیوع کرونا در ایران چند نفر را از کار بیکار کرد؟ + اینفوگرافیک

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها