آخرین آمار جهانی کرونا/ آمریکا همچنان در صدر

کد خبر: 1005113

طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۱۱ میلیون و ۷۴۴ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور آمریکا با ۳ میلیون و ۴۰ هزار مبتلا در رده نخست کشور‌های جهان قرار دارد.

آخرین آمار جهانی کرونا/ آمریکا  همچنان در صدر

خبرگزاری تسنیم: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا این لحظه ۱۱ میلیون و ۷۴۴ هزار و ۴۹۴ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید ۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵۴۰ هزار و ۷۶۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان تاکنون ۶ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۱۵۸ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۵۷ هزار و ۹۰۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳ میلیون و ۴۰ هزار و ۸۳۳ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۳۲ هزار و ۹۷۹ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور برزیل بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۲۱ هزار و ۴۸۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع یک‌میلیون و ۶۲۶ هزار و ۷۱ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۶۵ هزار و ۵۵۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور هند به عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۲۲ هزار و ۵۱۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷۲۰ هزار و ۳۴۶ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۲۰ هزار و ۱۷۴ هندی جان خود را از دست داده‌اند.

کشور‌های روسیه، پرو، اسپانیا، شیلی و انگلیس نیز به‌ترتیب با ۶۷۸ هزار و ۸۶۲، ۳۰۵ هزار و ۷۰۳، ۲۹۸ هزار و ۸۶۹، ۲۹۸ هزار و ۵۵۷ و ۲۸۵ هزار و ۷۶۸ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های مکزیک با ۲۶۱ هزار و ۷۵۰ و ایران با ۲۴۳ هزار و ۵۱ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، برزیل و روسیه به‌ترتیب با یک‌میلیون و ۳۲۴ هزار و ۹۴۷، یک میلیون و ۷۲ هزار و ۲۲۹ و ۴۵۴ هزار و ۳۲۹ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۲ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

آخرین آمار جهانی کرونا/ آمریکا همچنان در صدر

آخرین آمار جهانی کرونا/ آمریکا همچنان در صدر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها