پدیده عجیب در چین در پی شیوع کرونا؛ لانه‌گزینی سوسک‌ها داخل گوش مردم

کد خبر: 1005414

برخی از محققان چینی از کشفی جدید درباره ویروس کرونا خبر می‌دهند و می‌گویند: بعد از اپیدمی این ویروس، در گوش برخی مردم پدیده لانه‌گزینی سوسک رخ داده است و به دلایلی سوسک‌ها در حال یورش به داخل گوش مردم چین هستند.

روزپلاس: برخی از محققان چینی از کشفی جدید درباره ویروس کرونا خبر می‌دهند و می‌گویند: بعد از اپیدمی این ویروس، در گوش برخی مردم پدیده لانه‌گزینی سوسک رخ داده است و به دلایلی سوسک‌ها در حال یورش به داخل گوش مردم چین هستند.

روزنامه میرور نوشت: تعدادی از چینی‌ها اخیراً با درد و مشکل گوش به بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند و پس از معاینات انجام‌گرفته مشخص شده است همگی آن‌ها با پدیده لانه‌گزینی سوسک‌ها در داخل گوششان مواجه‌اند.

به نوشته این روزنامه بریتانیایی، یک مرد چینی بعد از آن‌که صدایی آزاردهنده در گوش خود احساس کرد و به هیچ روشی نتوانست از شر آن صدا رها شود به بیمارستان مراجعه کرد و پس از معاینه مشخص شد سوسکی در داخل گوش او لانه گزیده است.

پزشک متخصص گوش و حلق و بینی بیمارستان چیانگ چو در استان گوانگ‌دونگ واقع در جنوب چین در این باره گفت: اولین بیماری که به این دلیل به ما مراجعه کرد فردی به نام «هی» بود که خبر داد شب با خارش شدید گوش و شنیدن صدا‌هایی در گوشش از خواب بیدار شده و تا صبح دیگر نتوانسته بخوابد. بعد از آنکه معاینات انجام شد، یک سوسک کوچک از داخل گوش او بیرون آمد. این سوسک در حال سوراخ کردن گوش میانی این مرد بود و به پرده گوش او نیز آسیب رسانده بود.

به گفته این پزشک، بعد از این فرد سه بیمار دیگر نیز ظرف مدت هفت ساعت با همین مشکل به بیمارستان مراجعه کردند.

با افزایش موارد حمله سوسک‌ها به گوش مردم در چین، پزشکان توصیه کردند افراد در صورت مواجهه با این مشکل فوراً به پزشک مراجعه کنند و از تلاش برای خارج کردن این جانور با وسایلی همچون گوش‌پاک‌کن بپرهیزند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت