کشف بیش از ۴۰۰ جسد مشکوک به کرونا در بولیوی

کد خبر: 1008757

مقامات کشور بولیوی از کشف بیش از ۴۰۰ جسد مشکوک به کرونا در این کشور خبر دادند.

کشف بیش از ۴۰۰ جسد مشکوک به کرونا در بولیوی

خبرگزاری تسنیم: مقامات کشور بولیوی در گزارشی اعلام کردند که بیش از ۴۰۰ جسد در ۵ روز در شهر‌های این کشور کشف شده است.

پایگاه خبری "ایندیپندنت" نوشت، مقامات بولیوی معتقدند که بین ۸۰ تا ۹۰ درصد جان‌باختگان که بین روز‌های ۱۵ تا ۲۰ جولای پیدا شدند، به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

"کال ایوان روجاس"، رئیس نیروی ویژه مبارزه با جرائم بولیوی، گفته است افسران او ۴۲۰ جسد را از خیابان، ماشین و خانه‌های شهر "لاپاز"، پایتخت این کشور و "سانتا کروز"، بزرگترین شهر بولیوی جمع‌آوری کرده‌اند.

موسسه تحقیقات پزشکی قانونی بولیوی گفته است که همکاران این موسسه از اول آوریل تا ۱۹ جولای، بیش از ۳ هزار جسد را از سراسر کشور مورد بررسی قرار داده‌اند که احتمالا به ویروس کرونا مبتلا بوده‌اند.

"آندریاس فلورس"، رئیس موسسه گفت که دفتر آن‌ها در "سنتا کروز" بیشترین تعداد جنازه را تحویل گرفته و پس از آن شهر "کوچاباما" بیشترین تعداد را داشته است.

طبق آخرین آمار نزدیک به ۷۰ هزار مبتلا به ویروس کرونا و بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ جان‌باخته در اثر این بیماری در بولیوی ثبت شده است.

کشور‌های آمریکای جنوبی طی هفته‌های گذشته ضربه سنگینی از ویروس کرونا متحمل شده‌اند و کشور‌های برزیل، پرو، مکزیک و شیلی شاهد تعداد عظیمی موارد ابتلا و مرگ ناشی از کویید ۱۹ بوده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها