پیش بینی پیک پاییزی زودرس کرونا در تهران

کد خبر: 1017352

فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران گفت: تأثیرات این سفرها روی آمار فوتی‌های کرونا بین چهار تا شش هفته آینده و در مورد بیماران سرپایی پنج الی ۱۴ روز آینده مشخص می شود.

خبرگزاری مهر: فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران گفت: تأثیرات این سفرها روی آمار فوتی‌های کرونا بین چهار تا شش هفته آینده و در مورد بیماران سرپایی پنج الی ۱۴ روز آینده مشخص می شود.

علیرضا زالی بعد از ظهر دوشنبه طی سخنانی با اشاره به مسافرت‌های متراکم روزهای اخیر گفت: پیش بینی می‌کنیم، که احتمالاً شاهد اوج ویروس کرونا زودتر از پیک پاییزی در تهران باشیم.

وی گفت: استان تهران و شهر تهران ماهیت شکننده‌ای دارد و از طرفی بالاترین میزان سفرها در کشور در روزهای اخیر متعلق به استان و شهر تهران بوده و این میزان سفر حدود ۱۰ درصد بیشتر از سال گذشته نیز بوده است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران گفت: تأثیرات این سفرها روی آمار فوتی‌های کرونا بین چهار تا شش هفته آینده و در مورد بیماران سرپایی پنج الی ۱۴ روز آینده و در خصوص بیماران بستری بین دو تا سه هفته آینده مشخص می‌شود.

زالی با بیان اینکه دانش آموزان می‌توانند، تا سه هفته ناقل ویروس کرونا باشند، گفت: در تهران با بازگشایی مدارس شاهد افزایش بار ناوگان عمومی مانند مترو و اتوبوس خواهیم بود، که باید مورد توجه قرار گیرد و هرگونه فعل و انفعالات در خصوص مباحث آموزشی باید با پیوست حمل و نقل عمومی به ویژه مترو همراه باشد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت