آخرین آمار جهانی کرونا/ مبتلایان هندی از ۵ میلیون نفر گذشتند

کد خبر: 1020606

طبق آخرین آمار جهانی ۲۹ میلیون و ۷۳۰ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. کشور هند در شب گذشته با افزایش ۹۰ هزار مبتلا به مجموع ۵میلیون و ۲۰ هزار مبتلا رسید.

خبرگزاری تسنیم: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۹ میلیون و ۷۳۰ هزار و ۶۶ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۹۳۹ هزار و ۱۹۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۱ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۷۱۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۳۸ هزار و ۸۵۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۶ میلیون و ۷۸۸ هزار و ۱۴۸ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۰۰ هزار و ۱۹۷ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۹۰ هزار و ۱۲۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵ میلیون و ۲۰ هزار و ۳۵۹ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۸۲ هزار و ۹۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳۴ هزار و ۷۵۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۲۹۹ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۳۳ هزار و ۲۰۷ برزیلی جان خود را از دست داده‌اند.

کشور‌های روسیه، پرو، کلمبیا، مکزیک و آفریقای جنوبی نیز به‌ترتیب با یک میلیون و ۷۳ هزار و ۸۴۹، ۷۳۸ هزار و ۲۰، ۷۲۸ هزار و ۵۹۰، ۶۷۶ هزار و ۴۷۸ و ۶۵۱ هزار و ۵۲۱ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های اسپانیا با ۶۰۳ هزار و ۱۶۷ و آرژانتین با ۵۷۷ هزار و ۳۳۸ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به ترتیب با ۴ میلیون و ۶۸ هزار و ۸۶، ۳ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۳۶۰ و ۳ میلیون و ۶۷۱ هزار و ۱۲۸ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۲ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

آخرین آمار جهانی کرونا/ مبتلایان هندی از ۵ میلیون نفر گذشتند

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت