‌پیش‌بینی توزیع ۱۲ میلیون دوز واکسن آنفلوانزا در ایران

کد خبر: 1024810

عضو کمیسیون بهداشت مجلس از پیش‌بینی توزیع ۱۲ میلیون دوز واکسن آنفلوانزا در ایران خبر داد و گفت: فعلا این واکسن برای عرضه عمومی و آزاد توزیع نشده و امیدواریم توزیع آن تا هفته آینده انجام شود.

‌پیش‌بینی توزیع ۱۲ میلیون دوز واکسن آنفلوانزا در ایران

خبرگزاری تسنیم: سید مرتضی خاتمی اظهار داشت: کشور مشکلی برای تامین واکسن برای گروه‌های پرخطر از جمله بانوان باردار، کودکان زیر پنج سال، سالمندان و افراد مبتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج و مضعف سیستم ایمنی ندارد و توانسته بیش از ۲ میلیون دوز را برای این اقشار برای عرضه رایگان تامین کند.

وی با اشاره به اینکه برای سایر اقشار پیش‌بینی ۱۲ میلیون دوز واکسن آنفلوانزا شده است، ابراز کرد: فعلا این واکسن برای عرضه عمومی و آزاد توزیع نشده و امیدواریم توزیع آن تا هفته آینده انجام شود.

وی در ادامه به کمبود کادر درمانی در کشور اشاره کرد و گفت: در این روز‌ها قبل از اینکه به مشکلات کمبود کادر درمانی اشاره کنیم، باید به بحث پیشگیری توجه زیادی داشته باشیم که قطعا اگر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا کمتر باشد قطعا مشکل کمبود کادر درمانی در کشور کمتر احساس می‌شود.

خاتمی خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری و شست‌وشوی مرتب دست‌ها از مهمترین روش‌های پیشگیری به ویروس کرونا است که باید تمام اقشار به این موضوع توجه خاصی داشته باشند.

بیشتر بخوانید

نخستین محموله واکسن آنفلوانزا برای گروه‌های هدف در همدان توزیع شد

۹۴۵ نفر از گروه‌های پرخطر برای تزریق واکسن آنفلوانزا به دانشگاه علوم پزشکی زنجان معرفی شدند

واکسن آنفلوانزا برای گروه‌های خاص در خوزستان تهیه شد

وی با تقدیر از کادر درمانی کشور گفت: پرستاران و پزشکان کشور هفت ماه است که خالصانه و با تمام وجود در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند که تلاش آن‌ها واقعا ستودنی است.

خاتمی از اعطای مجوز به جذب ۳ هزار کادر درمانی در کشور خبر داد و گفت: به زودی مجوز جذب ۷ هزار کادر درمانی دیگر نیز در کشور صادر می‌شود که امیدواریم با جذب این ۱۰ هزار نفر مشکل کمبود کادر درمانی در کشور تا حدودی حل شود.

وی تشریح کرد: البته در این مدت برخی از بیمارستان‌ها نیرو‌های قراردادی و شرکتی جذب کرده‌اند که بتوانند موقتا مشکل کمبود نیروی انسانی خود را حل کنند که جذب این نفرات در میان ۱۰ هزار نفر استخدامی است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها