آخرین آمار جهانی کرونا/ عبور شمار مبتلایان از ۴۱ میلیون نفر

کد خبر: 1027833

طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۴۱ میلیون و ۵۴ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا-کووید۱۹- مبتلا شده‌اند.

خبرگزاری تسنیم: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۴۱ میلیون و ۵۴ هزار و ۷۲ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک میلیون و ۱۲۹ هزار و ۷۹۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۳۰ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۱۶۵ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۶۴ هزار و ۱۶۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸ میلیون و ۵۲۰ هزار و ۸۲۲ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۲۶ هزار و ۱۶۹ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۵۴ هزار و ۴۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷ میلیون و ۶۵۱ هزار و ۱۰۷ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۱۵ هزار و ۹۵۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۳ هزار و ۶۹۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۸۱۷ نفر رسیده است؛ تاکنون ۱۵۴ هزار و ۸۸۸ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور‌های روسیه، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا و فرانسه نیز به ترتیب با یک‌میلیون و ۴۳۱ هزار و ۶۳۵، یک میلیون و ۲۹ هزار و ۶۶۸، یک میلیون و ۱۸ هزار و ۹۹۹، ۹۷۴ هزار و ۱۳۹ و ۹۳۰ هزار و ۷۴۵ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های پرو با ۸۷۴ هزار و ۱۱۸ نفر و مکزیک با ۸۶۰ هزار و ۷۱۴ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۶ میلیون و ۷۹۵ هزار و ۱۰۳، ۵ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۶۷۵ و ۴ میلیون و ۷۲۱ هزار و ۵۹۳ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۲ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

آخرین آمار جهانی کرونا/ عبور شمار مبتلایان از ۴۱ میلیون نفر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها