اگرمشکوک به کرونا هستید با این شماره تماس بگیرید

کد خبر: 1032629

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران بهترین راه برای رفع نگرانی‌ها از ابتلا به کرونا را تماس با سامانه تلفنی ۴۰۳۰ و ثبت علایم در سامانه اینترنتی خودارزیابی کرونا دانست.

ایرنا: رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران بهترین راه برای رفع نگرانی‌ها از ابتلا به کرونا را تماس با سامانه تلفنی ۴۰۳۰ و ثبت علایم در سامانه اینترنتی خودارزیابی کرونا دانست.

جلیل کوهپایه زاده افزود: در صورت وجود علایم شدید افراد به مراکز ۱۶ ساعته یا حتی بیمارستانی راهنمایی ارجاع می‌شوند، ولی اگر نیازی برای مراجعه به مراکز درمانی نباشد، راهنمایی‌های لازم به منظور رفع نگرانی‌ها در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: سرماخوردگی و آنفلولانزا در فصول سرد سال همواره شایع بوده، اما امسال، چون بیماری کرونا شایع‌تر است، این حساسیت باید در بین ما بیشتر باشد. بهترین راهی که مردم برای رفع نگرانی‌های خود می‌توانند، استفاده کنند، تماس تلفنی با سامانه ۴۰۳۰ و یا ثبت علایم در سامانه اینترنتی salamat.gov.ir است. کوهپایه زاده ادامه داد: توصیه ما به مردم این است کاملا مراقب باشند و با بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی باعث بیماری خود و خانواده شان نشوند. در حال حاضر با اقدامات محله محور خدمات تشخیصی و مراقبتی با کمک بسیج، شهرداری و سایر نیرو‌های داوطلب در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی ایران قرار دارد.

وی گفت: در این برنامه هدف این است که افراد مشکوک تا حد امکان از منزل خارج نشوند و کمترین ارتباط را با جامعه داشته باشند.

کوهپایه زاده با بیان اینکه این برنامه سرعت پیدا کردن بیماران در ابتدای دوره بیماری را بالا می‌برد، افزود: در این صورت می‌توان مداخلات درمانی بهتری انجام داد تا شاهد کاهش آمار مرگ و میر باشیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت