آخرین آمار جهانی کرونا/ کرونایی‌های فرانسه ۲ میلیونی شدند

کد خبر: 1033450

طبق آخرین آمار تاکنون ۵۵ میلیون و ۹۴۳ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور فرانسه در شب گذشته با افزایش ۱۰ هزار مبتلا به مجموع ۲ میلیون و ۳۶ هزار مبتلا رسید.

آخرین آمار جهانی کرونا/ کرونایی‌های فرانسه ۲ میلیونی شدند

خبرگزاری تسنیم: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۵۵ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۶۲۲ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک میلیون و ۳۴۳ هزار و ۳۸۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۳۸ میلیون و ۹۶۳ هزار و ۷۸۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۵۷ هزار و ۲۶۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۱ میلیون و ۶۹۵ هزار و ۷۱۱ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۵۴ هزار و ۲۵۵ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۸ هزار و ۵۳۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸ میلیون و ۹۱۲ هزار و ۹۰۷ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۳۱ هزار و ۳۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳۵ هزار و ۱۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۷۵۸ نفر رسیده است؛ تاکنون ۱۶۶ هزار و ۷۴۳ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور‌های فرانسه، روسیه، اسپانیا، انگلیس و آرژانتین نیز به‌ترتیب با ۲ میلیون و ۳۶ هزار و ۷۵۵، یک‌میلیون و ۹۷۱ هزار و ۱۳، یک‌میلیون و ۵۳۵ هزار و ۵۸، یک‌میلیون و ۴۱۰ هزار و ۷۳۲ و یک‌میلیون و ۳۲۹ هزار و ۵ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های ایتالیا با یک‌میلیون و ۲۳۸ هزار و ۷۲ مبتلا و کلمبیا نیز با یک‌میلیون و ۲۱۱ هزار و ۱۲۸ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۸ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۱۰۹، ۷ میلیون و ۸۷ هزار و ۷۹۶ و ۵ میلیون و ۳۶۱ هزار و ۵۹۲ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

آخرین آمار جهانی کرونا/ کرونایی‌های فرانسه ۲ میلیونی شدند

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها