بررسی آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در مجلس

کد خبر: 1034531

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بررسی آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و گفت که در این جلسه تاکید شد که ساخت واکسن کرونا پروسه زمان‌بر است پس در شرایط فعلی مهم‌ترین اقدام رعایت پروتکل‌های بهداشتی و قطع زنجیره انتقال است.

خبرگزاری ایسنا: زهرا شیخی در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان اظهار کرد: این جلسه با حضور مسئولانی از انستیتو پاستور تشکیل شد که در آن توضیحاتی درباره کیت‌های تشخیص آنتی‌ژن و آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا داده شد این‌که چه کسانی به این واکسن نیاز دارند و چقدر می‌توان روی آن حساب کرد.

وی ادامه داد: در این نشست گزارش‌های علمی پیرامون نحوه‌ی ساخت واکسن کرونا و واردات آن و کیت‌های تشخیص به اعضای کمیسیون ارائه شد و مباحث علمی صورت گرفت که نتیجه‌گیری آن بود که باید در شرایط فعلی بر روی خود مراقبتی‌ها و آموزش و پیشگیری تمرکز کرد. در تولید دارو و واکسن کرونا نیز باید نگاه به داخل کشور داشت و تمامی تلاش را بر استفاده از توانایی‌های کشور قرار داد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طبق توضیحات داده شده پروسه ساخت واکسن کرونا زمان‌بر است و این طور نیست که به زودی منتظر واکسن کرونا باشیم، پس در حال حاضر مهم‌ترین کار پیشگیری و خود مراقبتی‌های بهداشتی برای قطع زنجیره انتقال است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت