وزیر بهداشت: آمریکا با تحریم‌های شدید سلامت ایرانیان را به خطر انداخته است

کد خبر: 1036766

نمکی با ارسال یک پیام ویدیویی به نشست ویژه سازمان ملل گفت: آمریکا در اوج شیوع کرونا با تحریم‌های شدید سلامت ایرانیان را به خطر انداخته است.

باشگاه خبرنگاران: سعید نمکی، زیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران با ارسال یک پیام ویدیویی به نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برای مقابله با کرونا، گفت: در اوج شیوع کرونا، آمریکا علیه ایران تحریم‌های یک جانبه و غیرقانونی جدیدی را وضع کرد و با ایجاد محدودیت‌های شدید در تبادلات مالی و بانکی؛ سلامت و بهداشت ایرانیان را به مخاطره انداخت.

او با اشاره به اقدامات مثبت جمهوری اسلامی ایران و تشریح عملکرد کمیته ملی مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: همکاری با سازمان بهداشت جهانی و سایر کشور‌ها برای مقابله با این بیماری اهمیت بسیار دارد. ایران به اتباع و مهاجران دیگر کشور‌ها در دوران شیوع کووید ۱۹ امدادرسانی کرده است.

وزیر بهداشت همچنین از سازمان ملل خواست طبق قطعنامه‌های پیشین امکان دسترسی عادلانه و بدون تبعیض کشور‌ها به دارو و واکسن کرونا را فراهم کند.

در این نشست ویژه سازمان ملل بیش از ۱۵۰ نفر از سران و وزرای کشور‌ها از طریق پیام‌های ویدیویی از پیش ضبط شده، به بیان دیدگاه‌های خود درباره کووید ۱۹ پرداختند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت