آمار کرونا در جهان/ رکوردزنی مبتلایان آمریکایی

کد خبر: 1044035

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته بیش از ۲۷۴ هزار آمریکایی به کرونا مبتلا شدند که با این عدد، تعداد مجموع مبتلایان این کشور از ۲۲ میلیون نفر عبور کرد.

خبرگزاری تسنیم: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۸۸ میلیون و ۵۰۶ هزار و ۵۶۴ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک‌میلیون و ۹۰۶ هزار و ۷۷۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۶۳ میلیون و ۶۱۴ هزار و ۸۴۸ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۷۴ هزار و ۱۹۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۲ میلیون و ۱۳۲ هزار و ۴۵ نفر رسیده است؛ تاکنون ۳۷۴ هزار و ۱۲۴ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۸ هزار و ۱۰۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۰ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۴۴ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۵۰ هزار و ۶۰۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۸۷ هزار و ۱۳۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷ میلیون و ۹۶۱ هزار و ۶۷۳ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۰۰ هزار و ۴۹۸ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور‌های روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۳ میلیون و ۳۳۲ هزار و ۱۴۲، ۲ میلیون و ۸۸۹ هزار و ۴۱۹، ۲ میلیون و ۷۲۷ هزار و ۳۲۱، ۲ میلیون و ۲۹۶ هزار و ۱۰۲ و ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار و ۳۶۱ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های اسپانیا با ۲ میلیون و ۲۴ هزار و ۹۰۴ مبتلا و آلمان نیز با یک‌میلیون و ۸۶۹ هزار و ۳۰۶ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به ترتیب با ۱۳ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۳۱۷، ۱۰ میلیون و ۳۷ هزار و ۳۹۸ و ۷ میلیون و ۹۶ هزار و ۹۳ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۲ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

آمار کرونا در جهان/ رکوردزنی مبتلایان آمریکایی

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت