کرونایی‌های جهان چند نفر شدند؟

کد خبر: 1045031

طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۹۲ میلیون و ۱۴ هزار نفر در سراسر جهان به بیماری کرونا -کووید۱۹- مبتلا شده‌اند.

خبرگزاری تسنیم: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۹۲ میلیون و ۱۴ هزار و ۲۶ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک‌میلیون و ۹۷۰ هزار و ۱۱۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۶۵ میلیون و ۸۵۰ هزار و ۳۳۰ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۲۳ هزار و ۶۲۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۳ میلیون و ۳۶۹ هزار و ۷۳۲ نفر رسیده است؛ تاکنون ۳۸۹ هزار و ۶۲۱ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۵ هزار و ۹۰۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۰ میلیون و ۴۹۵ هزار و ۸۱۶ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۵۱ هزار و ۵۶۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۶۱ هزار و ۸۰۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۶۳۷ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۰۴ هزار و ۷۲۶ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور‌های روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۳ میلیون و ۴۴۸ هزار و ۲۰۳، ۳ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۵۱، ۲ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۵۹۰، ۲ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۲۸۵ و ۲ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۲۶۳ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های اسپانیا با ۲ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۲۲۰ مبتلا و آلمان نیز با یک‌میلیون و ۹۵۷ هزار و ۴۹۲ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به ترتیب با ۱۳ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۲۳۸، ۱۰ میلیون و ۱۲۹ هزار و ۱۱۱ و ۷ میلیون و ۲۷۳ هزار و ۷۰۷ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونایی‌های جهان چند نفر شدند؟

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت