آمار نجومی تماس‌های اورژانسی با آلودگی هوا در تهران

کد خبر: 1045745

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به افزایش آلودگی هوای پایتخت در روز‌های اخیر گفت: به دنبال این موضوع شاهد افزایش تعداد تماس و ماموریت‌های مرکز اورژانس تهران بودیم.

باشگاه خبرنگاران جوان: پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به افزایش آلودگی هوای پایتخت در روز‌های اخیر و به دنبال آن افزایش تعداد تماس و ماموریت‌های مرکز اورژانس تهران، از ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی به بیش از ۳۲ هزار نفر در مدت زمان ۱۰ الی ۲۶ دی ماه سال جاری، در پایتخت خبر داد.

وی در مورد افزایش این تعداد تماس با مرکز اورژانس تهران به دلیل بروز مشکلات قلبی و تنفسی هموطنان به دنبال آلودگی هوا گفت: از تاریخ ۱۰ الی ۲۶ دی ماه، بیش از ۱۱۴ هزار تماس امدادخواهی با مرکز اورژانس تهران گرفته شد که در روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه، با ۷۲۹۴ مورد، همکاران من بیشترین تماس با اورژانس ۱۱۵ را در این مدت زمان پاسخگو بودند.

کولیوند با اشاره به این که بین ۲۴ الی ۳۱ درصد مددجویان دارای مشکلات قلبی بودند افزود: درمدت زمان اشاره شده، از ۱۱۴ هزار و ۴۵۶ تماس با مرکز اورژانس تهران، ۳۲ هزار و ۴۴۹ مورد منجر به اعزام آمبولانس شد که از این تعداد ۹ هزار ۹۲ نفر دارای مشکلات قلبی بودند و بیشترین تعداد امدادرسانی به این بیماران را در تاریخ ۲۳ دی ماه، با ۶۱۷ مورد داشتیم که نسبت به مدت مشابه، افزایش ۱۱ درصدی در تعداد این بیماران را شاهد بودیم.

رئیس سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: از تعداد ۳۲ هزار و ۴۴۹ مورد امدادرسانی به مددجویان توسط نیرو‌های اورژانس تهران در این مدت، به ۳ هزار و ۶۳۲ بیمار با مشکلات تنفسی یعنی حدود ۱۰ الی ۱۳ درصد از کل مددجویان، خدمات فوریت‌های پزشکی ارائه شد که بیشترین مورد را در روز جمعه ۲۶ دی ماه ۹۹، با ۲۳۱ مورد بیمار با مشکل تنفسی شاهد بودیم.

کولیوند ضمن تاکید بر عدم انجام فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی مثل پیاده‌روی در فضای آزاد اضافه کرد: با توجه به آلودگی هوای پایتخت در روز‌ها اخیر، تعداد موارد بیماران دچار مشکلات قلبی ۱۱ درصد و بیماران تنفسی ۸.۵ درصد افزایش داشته است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت