آمار کرونا در جهان/ مبتلایان۹۶ میلیونی شدند!

کد خبر: 1046197

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با افزایش ۵۵۷ هزار مبتلای جدید در جهان، شمار مبتلایان از ۹۶ میلیون نفر عبور کرد.

خبرگزاری تسنیم: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۹۶ میلیون و ۱۰ هزار و ۳۶ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۴۹ هزار و ۳۶۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۶۸ میلیون و ۶۵۴ هزار و ۸۲۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۴۴ هزار و ۳۲۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۴ میلیون و ۶۲۶ هزار و ۳۷۶ نفر رسیده است؛ تاکنون ۴۰۸ هزار و ۶۲۰ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۹ هزار و ۹۷۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۰ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۶۴۷ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۵۲ هزار و ۵۹۳ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۴ هزار و ۱۳۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۲۳۸ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۱۰ هزار و ۳۲۸ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور‌های روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۳ میلیون و ۵۹۱ هزار و ۶۶, ۳ میلیون و ۴۳۳ هزار و ۴۹۴, ۲ میلیون و ۹۱۴ هزار و ۷۲۵, ۲ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۹۶۳ و ۲ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۱۰۱ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های اسپانیا با ۲ میلیون و ۳۳۶ هزار و ۳۵۱ مبتلا و آلمان نیز با ۲ میلیون و ۵۹ هزار و ۳۱۴ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به ترتیب با ۱۴ میلیون و ۵۵۱ هزار و ۶۸۵, ۱۰ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۷۵۳ و ۷ میلیون و ۴۵۲ هزار و ۴۷ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت