کرونا در جهان/ ادامه رکورد آمریکایی‌ها با ۳۸۸۶قربانی

کد خبر: 1046916

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته بیش از ۱۹۲ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند و همچنین ۳۸۸۶ نفر جان خود را از دست دادند.

خبرگزاری تسنیم: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۹۸ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۵۱۰ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۱۱۶ هزار و ۴۳۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۷۰ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۶۵۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۹۲ هزار و ۶۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۵ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۴۲ نفر رسیده است؛ تاکنون ۴۲۴ هزار و ۱۷۷ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۴ هزار و ۳۴۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۰ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۵۴۴ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۵۳ هزار و ۲۲۱ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۵۵ هزار و ۳۱۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸ میلیون و ۷۵۵ هزار و ۱۳۳ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۱۵ هزار و ۲۹۹ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده است.

کشور‌های روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۳ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۳۵۲، ۳ میلیون و ۵۸۳ هزار و ۹۰۷، ۳ میلیون و ۱۱ هزار و ۲۵۷، ۲ میلیون و ۶۰۳ هزار و ۴۷۲ و ۲ میلیون و ۴۴۱ هزار و ۸۵۴ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های ترکیه با ۲ میلیون و ۴۱۸ هزار و ۴۷۲ مبتلا و آلمان نیز با ۲ میلیون و ۱۲۵ هزار و ۲۶۱ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به ترتیب با ۱۵ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۷۱۹، ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۸۳۸ و ۷ میلیون و ۵۹۴ هزار و ۷۷۱ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت